Şehit Yüzbaşı Alkan'ın cenaze töreninde Erdoğan'a hakaretten 2 kişi tutuklandı

Şehit Yüzbaşı Alkan'ın cenaze töreninde Erdoğan'a hakaretten 2 kişi tutuklandı
Şehit Yüzbaşı Alkan'ın cenaze töreninde Erdoğan'a hakaretten 2 kişi tutuklandı
Şehit Yüzbaşı Alkan'ın cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddia edilen 2 kişi tutuklandı.

Osmaniye'de, şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklandı. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakolu'na PKK 'nın düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan için hafta sonu Enverul Hamit camisinde düzenlenen cenaze töreninde yaşanan gerginlik üzerine Osmaniye Emniyet Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı.

Cenaze töreninde Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan'ın isyanı çok konuşulmuştu.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan N.T. ve E.D. "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla tutuklandı, M.A. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

AA


  http://www.radikal.com.tr/142205114220511

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cumhurbaşkanına hakaretin cezası var - hamzaakyol

  vatan hainliğinin cezası yok mu peki? o kadar insanı ölüme göndermenin, kandan beslenmenin, soygunun, sıfırlamanın, yağcılığın, milletin sırtına kene gibi yapışmanın, ülkeyi batırmanın, hukuku çiğnemenin, haksızlığın, zulmün, evrakta sahtekarlığın, görevi kötüye kullanmanın, makam mevki para için onuru, haysiyetini, kişiliğini sıfırlamanın hiçbir cezası yok mu? saray efradı da saray soytarıları da saray yağcıları da bir gün yukarda saydığım şeylerin suç olduğu günleri görecekler. siz zulmünüze devam edin. böylece bu toplumda dengeler değiştiğinde namuslu insanlar arasında kaybolamıyacaksınız.