Şehitler memleketlerinde

PKK'lıların Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalına döşediği mayının patlamasıyla şehit olan astsubaylar Mahmut Özdemir ve Abdullah Şaştım ile er Ayhan Güngör'ün cenazeleri...

DİYARBAKIR/KAYSERİ/VAN - PKK'lıların Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalına döşediği mayının patlamasıyla şehit olan astsubaylar Mahmut Özdemir ve Abdullah Şaştım ile er Ayhan Güngör'ün cenazeleri, dün sabah Diyarbakır'da düzenlenen törenle uğurlanırken, haziran ayında Şırnak'ta yaralanan er Himmet Aydemir de şehit düştü.
Astsubay Şaştım'ın Kayseri'de oturan ailesi, gece gelen acı haberle yıkıldı. 60 yaşındaki baba Hasan Şaştım, "Teröristlerin de onlara destek olan siyasilerin de Allah belasını versin" dedi. Şaştım'ın Malatya'da görev yapan hemşire eşi Dilek Şaştım hastaneye kaldırıldı.
Güngör ailesinin, 1 Ağustos 1986'da dünyaya gelen biri kız ikiz çocuklarından Ayhan Güngör'ün şehit olduğu haberi, Adana'daki baba evine kor gibi düştü. Anne 53 yaşındaki Hayriye Güngör, Ayhan'ın 'Şehit olacağım' dediğini anlattı. Şehitler bugün toprağa verilecek.
Bu arada PKK'lılar Van'ın Gürpınar ilçesinin Cepkenli Köyü'nde kendilerine yiyecek vermeyen İkram Öner'i el ve ayaklarını bağlayıp kurşuna dizdi. Şırnak'ta ise bir PKK'lı öldürüldü.