Şehitlere Kürtçe ağıt

Başkale ilçesinin Koçdağı Köyü Ottepe Mevkii'nde PKK'lıların yola döşediği mayının uzaktan kumandayla patlaması sonucu şehit olan üç asker dün kışladan uğurlanırken, acı içinde bekleyen aileleri ise Kürtçe ağıtlar yaktı.

VAN - Başkale ilçesinin Koçdağı Köyü Ottepe Mevkii'nde PKK'lıların yola döşediği mayının uzaktan kumandayla patlaması sonucu şehit olan üç asker dün kışladan uğurlanırken, acı içinde bekleyen aileleri ise Kürtçe ağıtlar yaktı.
Üç asker için Van Asayiş Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Jandarma er Ferhat Ekici'nin cenazesi Elazığ'a, Mustafa Demir'in cenazesi Diyarbakır'a, uzman çavuş Ramazan Kurumeydan'ın cenazesi ise Adana'ya gönderildi. Ramazan Kurumeydan'ın Hacıbeyli beldesindeki evinden ağıtlar yükseldi. Anne Müzeyyen Kurumeydan, Kürtçe ağıtlar yakarak teröre lanet okudu. Elazığ'ın Kırklar semtinde oturan Ekici ailesi de acı haberle yıkıldı. Şehit erin ağabeyi Cemal Ekici, kendilerinin de Kürt olduğunu vurgulayarak, "Bu neyin davasıdır" diye konuştu. Kurumeydan ve Ekici'nin cenazesi bugün toprağa verilecek. Mustafa Demir'in cenazesi ise dün Diyarbakır'da toprağa verildi. Demir'in annesi Rahime Demir, cenaze töreninde Kürtçe ağıtlar yakarak gözyaşı döktü. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7633997633990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.