Şehitleri son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Bölükyazı Köyü yakınlarında PKK'lıların döşediği mayına basarak şehit olan Denizlili Ramazan Us ve Osmaniyeli Ali Kadıoğlu, binlerce kişinin katıldığı törenlerle toprağa verildi.

DENİZLİ/OSMANİYE - Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Bölükyazı Köyü yakınlarında PKK'lıların döşediği mayına basarak şehit olan Denizlili Ramazan Us ve Osmaniyeli Ali Kadıoğlu, binlerce kişinin katıldığı törenlerle toprağa verildi.
Denizli'nin 133'üncü şehidi olan Ramazan Us'u yaklaşık 8 bin kişinin katıldığı askeri törenle gözyaşları içinde uğurladı. Eşinin tabutuna sarılan 32 yaşındaki Yurdagül Us ağıtlar yakarken, "Dimdik ayaktayım Ramazanım. Sevindirmedim onları"dedi. Cenaze namazı sırasında bir kişi, 'Ankara sen de uyumana bak' pankartı açtı. Törende bir grup tekbir getirdi. Ramazan Us'un Lübnan'da Barış Gücü'nde görev yapan kardeşi Binbaşı Hüseyin Us da törene katıldı.
Osmaniye'de de Denizli'dekine benzer görüntüler vardı. 22 yaşındaki Ali Kadıoğlu'nun cenazesi, yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenle Bahçe ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Cenazenin geçtiği sırada Atatürk İlköğretim Okulu'nun bahçesinde bulunan bir grup öğrenc 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganı attı.
20 PKK'lı öldürüldü
Öte yandan Şırnak'ta üç asker mayın patlaması sonucu yaralandı. Beytüşşebap'ta da 15 gündür süren operasyonda 20 PKK'lının öldürüldüğü açıklandı. (dha, aa)