Şehitlerin kanıyla dolandırıcılık!

Kendisini vergi müfettişi olarak tanıtan Ömer Şengöz'ün, aralarında belediyelerin de olduğu çok sayıda kurum ve işyerini şehit aileleri adına yardım toplama bahanesiyle dolandırdığı ortaya çıktı.

ANTALYA - Kendisini vergi müfettişi olarak tanıtan Ömer Şengöz'ün, aralarında belediyelerin de olduğu çok sayıda kurum ve işyerini şehit aileleri adına yardım toplama bahanesiyle dolandırdığı ortaya çıktı.
Olay, Antalya Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerine gelen ihbar üzerine ortaya çıktı. Kendisini vergi müfettişi olarak tanıtan 30 yaşındaki Ömer Şengöz'ün, telefon açtığı işyerleri ve belediyeleri "Ben vergi müfettişiyim. Şehit aileleri adına vergi kanunu kitapçığı satıyoruz. Yapacağınız bağış şehit ailelerine verilecektir" diyerek dolandırdığı belirlendi. Son olarak Çallı Vatan Kavşağı'nda bulunan bir şirketten şehit ailelerine verilmek üzere 1000 YTL alan Şengöz, polis tarafından suçüstü yakalandı. Zanlının üzerinde çok sayıda işyeri adresi ve telefonları ile Vergi Kanunu kitapçıkları ele geçirildi.
Sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne götürülen Ömer Şengöz'ün birkaç gün içinde en az 40 işyerini bu yöntemle dolandırdığı tespit edildi.