Şehitlerin kimlikleri DNA testi ile belirlenecek

Şehitlerin kimlikleri DNA testi ile belirlenecek
Şehitlerin kimlikleri DNA testi ile belirlenecek
Afyonkarahisar'daki cephanelikte meydana gelen patlamanın şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden askerlerin kimlikleri GATA'da yapılacak DNA testiyle belirlenecek.

Afyonkarahisar'da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. 4'ü asker 8 kişi de ağır yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri yayınladığı açıklamada "Afyonkarahisar'da Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda 25 askerimiz şehit oldu" dedi.

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Afyonkarahisar'daki patlamadan sonra yapılan yoklamada bulunamayan askerlerin isimleri şunlar:"Kıdemli Başçavuş Bedri Naim, Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Döger, uzman çavuşlar Hüseyin Apaydın ve Cüneyt Akkuş, erbaş ve erler Ayhan Kutsu, Kadri Aydın, Fatih Şalgam, Bayram Uluer, Burak Kaplan, Emrah Aral, Emrah Kartal, Hayri Kaya, Emre Yıldırım, Emrah Sandalcı, Mehmet Emre Özer, Hüseyin Gökhan Eriç, Tolga Tostan, Ahmet Tosun, Burak Umut Gedik, Onur Fikret Gülger, Macit Coşkun, Barış Öztürk, Mehmet Emin Çoğun, Abdullah Tokgöz ve Fatih Ergeç."

DNA TESTİ ANKARA 'DA
Patlamanın şiddeti nedeniyle, şehit cenazelerinin hangisinin kime ait olduğunun DNA testinden sonra ortaya çıkacağı kaydedildi. Bu noktada da, Afyon Devlet Hastanesi'nde DNA testi yapılamadığı, askerlerin cenazelerinin bu işlem nedeniyle Ankara GATA'ya götürüleceği belirtildi.

3 SİVİL TABURCU EDİLDİ
Öte yandan, patlamanın hemen ardından gelen ilk bilgiler arasında, 3 sivilin yaralandığı belirtilmişti. Depolara yakın yerlerde sivil yerleşimlerin olduğu bölgeden gelen görüntülere yansırken, yaralı vatandaşların isimleri Emrah Ulufer, Kevser Dalkılıç ve Sevilay Türk olarak açıklandı. Bu 3 kişi tedavilerinin ardından hastaneden taburcu edilirken, Bakan Eroğlu, yaralı sayısını 15 tedavileri devam edenlerin sayısını da 8 olarak verdi.