Şehrin ortasında adam vurdular

Bir reklam şirketinde müdür olarak görev yapan Adil Özdemir, Levent'teki işyeri önünde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.
Sülün Sokak'taki Medya Yapım reklam şirketinde müdür olarak çalışan Özdemir...

İSTANBUL - Bir reklam şirketinde müdür olarak görev yapan Adil Özdemir, Levent'teki işyeri önünde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.
Sülün Sokak'taki Medya Yapım reklam şirketinde müdür olarak çalışan Özdemir, dün saat 11.00 sıralarında şirketten sevgilisi Alina Katrinvcheva ile birlikte ayrıldı. Bir süre bahçedeki köpeğini seven Özdemir daha sonra sokağa çıktı. Bu sırada yanına yaklaşan gri renkli Siena marka otomobilden inen iki kişi Özdemir'e kurşun yağdırdı. Silah sesleri üzerine dışarı çıkan çalışma arkadaşları tarafından Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırılan Özdemir doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.
Adil Özdemir'in üzerinden kendisi adına ve Mustafa Yaşar adına düzenlenmiş iki ehliyet çıktı. Özdemir'in ayrıca Muğla ve Ödemiş ağır ceza mahkemeleri tarafından sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından arandığı öğrenildi. Cinayet mahallinde beş adet 7.65 milimetre çapında boş mermi kovanı bulan polis, plakası bir motosiklete ait çıkan otomobille kaçan saldırganların yakalanması amacıyla çalışma başlattı.