SEKA işçileri için şok karar

Kapatılması kararlaştırılan SEKA İzmit İşletmesi'ni 22 gündür terk etmeyen işçilerin umudu, Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin dün verdiği kararla söndü.

ANKARA/KOCAELİ- Kapatılması kararlaştırılan SEKA İzmit İşletmesi'ni 22 gündür terk etmeyen işçilerin umudu, Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin dün verdiği kararla söndü. Mahkeme, Selüloz-İş Sendikası'nın, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) kapatma kararının yürütmesinin durdurulmasına ilişkin istemini reddetti. Karar, 19 Ocak'tan beri kendilerini fabrikaya hapseden ve sürekli protesto gösterileri yapan 734 işçi ve aileleri arasında şok etkisi yarattı. Kendilerine henüz resmi bir tebligat yapılmadığını belirten sendika yöneticileriyle işçiler, hükümet aleyhine slogan attı ve fabrikayı terk etmeyeceklerini söyledi. Davacı Selüloz-İş Sendikası, İdare Mahkemesi'nin bu kararına itiraz edebilecek. İtirazı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi karara bağlayacak.
ÖYK, fabrikanın 27 Ocak 2004 tarihinde kapatılmasını kararlaştırmıştı. Selüloz-İş'in başvurusunu değerlendiren Ankara 9. İdare Mahkemesi ise kapatma kararını geçiçi olarak durdurmuştu. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7375667375660

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.