SEKA'da 'sona' doğru

Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Selüloz İş Sendikası'nın Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) kararının yürütmesinin durdurulmasına ilişkin itirazını reddetti.

ANKARA - Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Selüloz İş Sendikası'nın Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) kararının yürütmesinin durdurulmasına ilişkin itirazını reddetti.
Bölge İdare Mahkemesi, Selüloz İş Sendikası'nın Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin verdiği karara yaptığı itirazı sonuçlandırdı. Bölge İdare Mahkemesi, itiraz gerekçelerini yerinde görmedi ve reddetti. Ankara 9. İdare Mahkemesi, daha sonra dava konusu ÖYK Kararı'nın iptal istemini esastan görüşecek.
Ankara 9. İdare Mahkemesi, daha önce davalı idareden savunma alınıp yeniden bir karar verilinceye kadar SEKA'nın kapatılmasını öngören ÖYK kararının yürütmesini durdurmuştu. Savunma alındıktan sonra yürütmenin durdurulması istemini yeniden görüşen mahkeme, ÖYK kararının yürütmesinin durdurma istemini reddetmişti. Selüloz İş Sendikası da bu karara itiraz etmişti.
Kararı değerlendiren Selüloz İş Sendikası Genel Başkanı Ergin Alşan ise, "Yasal süreç daha bitmedi. Ankara 9. İdare Mahkemesi, dava konusu olan Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun SEKA ile ilgili kapatma davasını esastan görüşecek. Sonra Yargıtay süreci var. Biz mücadelemize devam ediyoruz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7389267389260

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.