Şeker Bayramı'nda hava soğuk ve yağışlı

Şeker Bayramı, cuma günü başlayacak. Bayramla birlikte hava soğuyacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahmin raporuna göre bayramın ikinci ve üçüncü günü...

ANKARA - Şeker Bayramı, cuma günü başlayacak. Bayramla birlikte hava soğuyacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahmin raporuna göre bayramın ikinci ve üçüncü günü yağışla birlikte hava sıcaklığı da
azalacak. Bayramın son günü (pazar) tüm yurtta hava sıcaklığı 8-10 derece azalacak.
Birinci gün (cuma): Yurt genelinde hava parçalı, az bulutlu, Marmara'nın güney ve batısıyla Kuzey Ege kıyıları sağanak yağışlı olacak. Hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 23-24, iç kesimlerde 24-26, güneyde 28-30 derece olacak.
İkinci gün (cumartesi): Yurdun kuzeybatı kesimleri Karadeniz'den gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısıyla Batı Karadeniz'de sağanak var. Yağışların akşam saatlerinden itibaren iç bölgelere doğru yayılacak. Hava sıcaklığı kuzey iç ve batı kesimlerinde dört- altı derece azalacak.
Üçüncü gün (pazar): Karadeniz'den gelen serin ve yağışlı hava şiddetini artırarak yurdun kuzey iç ve batı kesimlerinde etkili olacak. Hava sıcaklığı bütün yurtta sekiz ile 10 derece azalacak.