'Şeker, çocukları uzak tutmak için'

Mersin Emniyet Müdürvekili Süleyman Ekizer, PKK lehine gösteri yapan çocuklara, müdahalede bulunan çocukları sakız ve şekerle ödüllendirdikleri yönündeki haberlerin yanlış olduğunu söyledi.

MERSİN - Mersin Emniyet Müdürvekili Süleyman Ekizer, PKK lehine gösteri yapan çocuklara, müdahalede bulunan çocukları sakız ve şekerle ödüllendirdikleri yönündeki haberlerin yanlış olduğunu söyledi.
Mersin'de pazar günü, çoğu çocuk yaklaşık 200 kişi PKK lehine slogan atıp, caddeyi çöp bidonlarıyla trafiğe kapattı. Çevik kuvvet gösteriye müdahale etmedi. Ancak bu sırada başka bir çocuk grubu, protestocu çocuklara taş attı. Polis de bu çocuklara sakız dağıttı.
'Polis her zaman şefkatle davrandı'
Ekizer, polisin tutumuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Teröristler genellikle çocuk ve kadınları kullanıyor. Bu durumu iyi gözlemleyen polis, çocuk ve kadınlara her zaman şefkatle davrandı. Bu çocukları kimin kullandığını çok iyi biliyoruz. Bazı çocukları ödüllendirip, bazılarını cezalandırmamız söz konusu bile olamaz. Kaldı ki, çok sayıda eylemde öne sürülen çocukları olay yerinden uzaklaştırmak için sakız ve şeker atıyoruz."


    http://www.radikal.com.tr/7646867646860

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.