Sekiz yıldır aşılamayan engel!

Engelli öğrenci, okulunun üst katlarındaki resim atölyesi, laboratuvar bilgisayar odası ve kütüphanesine, asansör olmadığı için sekiz yıldır çıkamadı!

ORDU - Engelli öğrenci, okulunun üst katlarındaki resim atölyesi, laboratuvar bilgisayar odası ve kütüphanesine, asansör olmadığı için sekiz yıldır çıkamadı!
Ordu'da Utku Acun İlköğretim Okulu sekizinci sınıf öğrencisi ortopedik engelli Çağla Baş, yaşamını tekerlekli sandalyeye bağlı olarak sürdürüyor. Günlük yaşamındaki sıkıntıların yanı sıra sekiz yıldır öğrenim gördüğü okulunda da engeller bitmek bilmiyor. "Engelli olduğum ve okulda asansör bulunmadığı için resim atölyesine, fen laboratuvarına, bilgisayar odasına ve kütüphaneye gidemiyorum" diyen 16 yaşındaki Baş, okulda olduğu süre içinde sınıftan dışarı çıkamamaktan yakındı. Kızını her gün okula getirip götüren anne Birgül Baş ise kızının bu sıkıntılar nedeniyle liseyi dışarıdan okumak istediğini söyledi. Birgül Baş, "Okullara engelliler için asansör yapılmasını istiyoruz" derken, bu olumsuzlukların giderilmesi için okul idaresine yaptıkları başvurulardan da sonuç alamadıklarını öne sürdü. Okul yöneticileri ise görevleri gereği konuşmak istemedi.