Sel 130 kedi ve köpeği barınakta öldürdü

Sel 130 kedi ve köpeği barınakta öldürdü
Sel 130 kedi ve köpeği barınakta öldürdü

Yetkilileri bulamayan hayvanseverler balçık içindeki köpekleri kendi cabalarıyla kurtardı. FOTOĞRAF: SEFA KIDIK / DHA

Bahçeşehir Hayvan Barınağı'nda sular altında kalan 265 kedi ve köpeğin yardımına hayvanseverler koştu

İSTANBUL - Sel felaketinde Bahçeşehir’de hayvan barınağında bulunan yaklaşık 265 kedi ve köpekten 130’u öldü. Olayı duyup, barınağa gelen hayvanseverler, balçık içerisinde bulunan ve hayatta kalmayı başarabilen hayvanları kurtarmaya çalıştı.
Tüm çabalara rağmen yetkililerden yardım alamayan hayvanseverler onlarca terkedilmiş köpeği çamur deryası içerisinde kucaklayarak, güvenli yerlere nakletti.
Sokak hayvanlarının çok zor durumda olduğunu internetteki forumlardan ve paylaşım sitelerinden öğrenen hayvanseverler bir araya gelerek, dün barınağa gitti. 

Yetkililer yoktu
Bir kilometre balçık arasında yürüdükten sonra hayvan barınağına ulaşan hayvanseverler, korkunç manzarayla karşılaştı. Aralarında yavru hayvanların da bulunduğu 130 kedi ve köpek ölmüştü. Yaralı hayvanlarsa balçıkların içinde çaresiz duruyordu. Bu hayvanlar nakil araçlarına götürüldü. 
Hayvanseverler yetkililerin kendilerine yardım etmemesinden yakınırken, “Ne bir yetkiliden ne de bir belediyeden yardım gördük. Hayvanların kilitli bulunduğu barınağın kapılarını kırıp, hasta hayvanları dışarı çıkarttık. Kapıları açacak bir yetkili bile bulunmuyordu. Buradaki hayvanlar ölüme terk edilmişti” diye konuştu.  (dha)