Sel uyarısı

Yağışların yarın Antalya'nın doğusuna kayacağını ve sürekli olacağını belirten meteoroloji, vatandaşları sele karşı uyardı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, yağışların yarın Antalya'nın doğu kesimlerinde etkili ve sürekli olacağını bildirdi ve sele karşı uyardı.
Yetkililer, Orta Akdeniz'den gelen serin ve yağışlı hava kütlesinin, Antalya Bölgesi'ni bu sabahtan itibaren etkilemeye başladığına işaret ederek, yağışların etkisini yer yer artıracağı, özellikle 13 Aralık Perşembe günü bölgenin doğusunda etkili ve sürekli olacağının beklendiğini kaydetti. Yağışların sahilde sağnak ve gök gürültülü sağnak, iç kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde olacağı vurgulandı.
Meteoroloji yetkilileri, bugün Alanya ve civarında metrekareye 50, Antalya ve çevresinde de ortalama 37 kilogram yağmur düştüğünü belirterek, vatandaşları sel olasılığına karşı uyardılar. Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz, Oymapınar ve Manavgat barajlarında güvenlik önlemi alındığını, her iki barajdaki su seviyesinin 'Taşkın önleme kotu'nda tutulduğunu, ilçe ve belediyelerinin de personelini teyakkuz haline geçirdiklerini söyledi.
Bu arada, Manavgat'ta bu akşam saatlerinde başlayan ve 15 dakika kadar süren fırtınanın ardından dolu yağışı meydana geldi. Dolunun seralarda zarara yol açıp açmadığı henüz bilirlenemedi.