Sel uyarısı

Yağış İstanbul'un Anadolu yakasında etkili olacak. Meteoroloji sel ve su baskını uyarısı yaptı.


İstanbul ve çevresi hafta sonunu yağışlı geçirecek. Meteoroloji, yağışın özellikle Anadolu yakasında etkili olacağını belirtti ve sele karşı tedbirli olunmasını istedi. Kentte hava sıcaklıkları ise salı günü yeniden yüksek değerlere ulaşacak.

İSTANBUL - İstanbul ve çevresi Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine giriyor. İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, etkili yağışların, İstanbul'un Anadolu yakasıyla Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik'te sel ve su baskınlarına neden olabileceğini açıkladı. Yıldırım sel ve su baskınları için ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmasını istedi.
Bugün ve yarın İstanbul'da etkili olacak yağışların pazartesi akşam saatlerinde kenti terk etmesi bekleniyor.
Salı günü hava ısınacak
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım kentte hava sıcaklığının altı-sekiz derece azaldığını belirterek fırtına uyarısı yaptı:
"İstanbul 'da rüzgâr poyrazdan kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Kent genelinde yağışlı havanın etkisini biraz daha artırmasını bekliyoruz. İstanbul'da yarın yağışlar aralıkla devam edecek. Pazartesi günü yağış akşam saatlerinden itibaren kenti terk edecek. Salı günü kentte hava sıcaklığı yeniden artacak."
İstanbul'da hava sıcaklığı bugün 17, yarın 19, pazartesi günü 22 dereceye kadar yükselecek.