Sel ve dolu uyarısı

Türkiye'nin bir kısmı hâlâ kavrulurken bir kısmını sel alacak. Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda etkili yağış bekleniyor.

İSTANBUL - Türkiye'nin bir kısmı hâlâ kavrulurken bir kısmını sel alacak. Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda etkili yağış bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, kuvvetli rüzgârla birlikte gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışlar Tokat, Amasya, Kastamonu, Çorum, Sivas ve Yozgat çevreleri başta Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Kocaeli ve Sakarya'da etkili olacak. Meteoroloji, yıldırım, dolu, lokal su baskınları gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları uyarısında bulundu. İstanbul için ise uyarı yok. Beş büyük ilde bugün beklenen en düşük ve en yüksek sıcaklıklarsa şöyle: İstanbul 22/32, Ankara 16/29, İzmir 25/36, Adana 22/34, Antalya 24/35.
Konya'da bir ilk
Konya'nın 1700 metre rakımlı ilçesi Seydişehir'de hava sıcaklığı dün 45 dereceye kadar yükseldi. Seydişehir-Antalya karayolunda asfalt, yol 10 yıl önce yapıldığından bu yana 'ilk kez' eridi. Trafik uyarısı yapıldı. Bilecik'te çıkan yangında 200 hektar orman, İzmir Aliağa'da 60 hektar maki yandı. (Radikal, aa)