Selahattin Demirtaş hastaneye kaldırıldı

Selahattin Demirtaş hastaneye kaldırıldı
Selahattin Demirtaş hastaneye kaldırıldı
BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, bu sabah göğsündeki ağrı ve sıkışma nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Bugün hastanede müşahede altında tutulacağı belirtilen Demirtaş'ın sağlık durumu iyi.

Radikal.com.tr – BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, bu sabah göğsündeki ağrı ve sıkışma nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Sabah saatlerinde göğsünde şiddetli ağrı hisseden Selahattin Demirtaş'ın bugün hastanede müşahede altında tutulacağı bildirildi.

BDP'den konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

"Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş bu sabah göğsündeki ağrı ve sıkışma nedeniyle gittiği Diyarbakır Memorial Hastanesi'nde kontrol altına alınmıştır. Sayın Genel Başkanımızın genel sağlık durumu iyidir. Tetkik ve kontrollerinin devamı için kendileri bugün hastanede kalacaktır"

BAYDEMİR: TEDAVİSİ HASTANEDE SÜRECEK

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ise, “Tanı için tüm tetkiklerin sonucuna bakmak lazım. Bu akşam tedavisi hastanede sürecek” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Demirtaş'ın tedavi gördüğü hastaneye gelerek, kardiyoloji servisinde tedavi altına alınan Genel Başkan Selahattin Demirtaş'ı ziyarett etti.

Baydemir çıkışta yaptığı açıklamada, Demirtaş'ın sabah saatlerinde göğsündeki sıkışma nedeniyle hastaneye geldiğini ifade ederek, “Şükürler olsun genel başkanımızın durumu iyi. Tetkikler devam ediyor. Tetkiklerin tümünün sonucunu beklemek lazım. Bir sıkışıklık yaşanmış. Tanı için tüm tetkiklerin sonucuna bakmak lazım. Bu akşam tedavisi hastanede sürecek” diye konuştu.(ajanslar)