"Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesi kabul edildi

"Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesi kabul edildi
"Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesi kabul edildi
Mahkeme, aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski Emniyet Müdürü Yurt Atayün'ün bulunduğu 122 kişi için hazırlanan iddianameyi kabul etti.

RADİKAL - İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında firari şüpheliler Fetullah Gülen ve Emre Uslu, eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da bulunduğu 50'si tutuklu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.

Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usülsüzlük iddiasına ilişkin yürütülen soruşturmada aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eskiemniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında  kaçak olarak yurtdışında bulundukları gerekçesiyle yakalama emirlerinin kaldırılarak gıyaplarında ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi. Mahkeme duruşma tarihini 1-5 Şubat 2016 tarihleri olarak belirledi. 

(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/146923714692371

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Örgütü övmek - tesisci

  Diyarbakır B.Başkanı "terör örgütünü övmek"suçundan soruşturma açılmış.Şimdi de fetö terör örgütü iddianamesi kabul edilmiş ise 26 Kas 2012'de "?Gurbet hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır. Biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Diyoruz ki, bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz? diyen kim? Bunu söyleyen sizce ne yapmıştır. O'na savcı dava açmış peki buna niye yok?C.savcısı yok galiba.