Selek: Şoktayım

Selek: Şoktayım
Selek: Şoktayım
Bugün yargılanmasına devam edilen ve müebbet hapis kararı çıkarılan Pınar Selek Radikal'e konuştu.

Radikal.com.tr - Pınar Selek yaptığı açıklamada “Şu an şoktayım, kolay değil. 15 yıldır ilk defa ceza aldım, hep beraat etmiştim. Bir duyarlılık olduğunu biliyorum, benim bu şekilde kurban edilmeme izin vermeyeceklerini biliyorum” dedi. Selek bugün bir basın toplantısı yapacağını belirtti.

“AİHM’e kadar gideceğiz”
Pınar Selek avukatı Müşür Kaya Canpolat:

“Kararı temyiz edeceğiz. Kararın bozulması istenecek. Yargıtay’dan ayrıca tutuklama kararının kaldırılmasını talep edeceğiz. Yargıtay aşamalarından sonra gerçek ortaya çıkacaktır. Bu karar, tehdit yoluyla alınmıştır. Yargıtay kararı onarsa İnterpol’den yakalama kararı çıkarılır. Pınar Selek yakalanırsa Türkiye , iadesini talep edebilir. Yargıtay’dan da sonuç alamazsak son olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gideceğiz. AİHM, daha önce bu davayla ilgili adil yargılama yapılmadığını söylemişti. Bana göre AİHM, bu kararı bozacaktır. Yanlış hesap Bağdat’dan döner, bu kararda yanlıştan dönülecektir.”


  http://www.radikal.com.tr/111839311183935

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu ülkede köklü degisim sart... - ercan02

  Bir ülkenin adalet sistemi bozulmussa o ülkenin uzun süreçte var olmasi mümkin degildir. Türkiyede artik herkes bu duruma alisti. Kimse sesini çikartmiyor. Kararlar siyasi iktidar yargiya baski yapiyor. Ama yarginin çivisi çoktan çikmis bu durumu ancak bir alt üst olus düzeltebilir. Kürtler, Aleviler ve solcular bu isi basaracak düzeydesiniz.

  Paslanmıış zihniyet. - karçiçekleri

  Bomba araştırma uzmanı bir gün TV de patlamanın tüpten olduğunu kesin olarak söylediğimde, bir emniyet mensubu bana;" Sakın başına iş açma." dedi devletin yargı gibi tüm üst kurumlarından yer alanların Selek'i ve onun gibi düşünen her kürt için böyle kararlar verdikleri hep görülmüştür. Kürdü düşman görme zihniyeti her zaman vardır ve var olacaktır.

  .. - yank

  pınar selek için ömür boyu hapi cezası verdiler.bomba yok,delil yok,cinayet yok.kitap var,yazı var,pınar var.saray var adalet yok..

  Pinar Selek - urolog

  Iste türklerin adaleti diyecegim ama haksizlik olacak. Cünkü Pinar hanim türk, Ismail Besikci türk, Ezgi Basaran türk, Ahmet Altan ve vicdanli milyonlarca insan türk. Suclu zihniyet, fasist zihniyet, desem daha dogru.

  ADALETİN BU MU DÜNYA.. - Düzgün Baba

  Pınar Selek davası, Türkiye'nin hukuk sisteminin durumunu çok güzel özetliyor. Tam bir keyfilik, adaletsizlik almış yürümüş..yazıklar olsun.