Selfie çeken 'şehzade'nin telefonunu kırdılar

Selfie çeken 'şehzade'nin telefonunu kırdılar
Selfie çeken 'şehzade'nin telefonunu kırdılar
Amasya Belediyesi tarafından yaptırılarak Yeşilırmak kenarındaki gezi yoluna konulan 'Selfie çeken şehzade' heykelinin telefonu kırıldı.

RADİKAL - Bir elinde kılıç diğer elinde ise cep telefonu ile selfie çeken heykel, turistlerin ve çok sayıda vatandaşın yoğun ilgisini çekti ancak çok sayıda da eleştiriye sebebiyet verdi.

Elinde cep telefonu bulunan heykelin değişik ve olumlu bir yaklaşım olduğunu savunanlar yapılan işin art niyet taşımadığını söyledi.

Bazı turistler ise Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak dikilen dinozor heykelinden daha iyi düşünülmüş olduğunu belirtti.

‘KİM YAPTIYSA İYİ YAPMIŞ’

Öte yandan heykelin elindeki telefonun kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kırılması da farklı yorumlara sebep oldu. Bazı Amasyalılar 'Kim yaptıysa iyi yapmış' yorumunda bulundu. Yusuf Erdemli isimli vatandaş ise "Biz yapılmasını saçmalık olarak görüyoruz. Tarihle bu kadar dalga geçmenin bir manası yok. Telefonu kıranları ise emniyet bulsun" dedi.

İsmini vermek istemeyen bir yurttaş da şehzadelerin yaşadığı tarihte cep telefonu olmadığını herkesin bildiğini, elinde cep telefonu verilerek yapılan bir şehzade heykelinin saygısızlık olduğunu söyledi. 

(CİHAN)