Selim Sadak: Bu fotoğraf yüzünden başbakanı karşılamayacağım

Selim Sadak: Bu fotoğraf yüzünden başbakanı karşılamayacağım
Selim Sadak: Bu fotoğraf yüzünden başbakanı karşılamayacağım
Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Egemen Bağış'ın Twitter'da paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle, kente gelen Başbakan Erdoğan'ı, Bakan Bağış ile aynı kareye girmemek için karşılamayacağını söyledi.

SİİRT - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın bugün ziyaret edeceği Siirt'in, Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak tarafından yapılan yazılı açıklamada, Başbakanın yapacağı 2 günlük ziyaretin ülkede esen yeni bir heyecan ve umut yaratan barış görüşmelerinin arifesine de denk gelmesinin oldukça önemsediğini belirtti.

ART NİYETLE SEÇİLEN FOTOĞRAF İNCİTTİ
Başkan Sadak açıklamasında, 16 Şubat 2013 tarihinde AB'den Sorumlu Bakan ve aynı zamanda hemşerileri olan Egemen Bağış'ın Belediyeyi ziyaret ettiğini vurgulayarak, "Bizler de ailemizden ve siyasetimizden aldığımız terbiye gereğince misafirperverlik ve nezaketen kendisini ağırladık, Makam koltuğumuzda onore ettik. Ziyaret esnasında sürecin cesaret ile sürdürülmesi konularında düşüncelerimizi dile getirdik. Bu görüşmede yüzlerce karelik fotoğraf ve görüntüler basın tarafından alındı. Beni yakından tanıyan tüm kamuoyu da şunu çok iyi bilir ki; konuşmalarımda beden dilini de kullanırım. Ayrıca karşımdakinin yaşına ve yetkisine bakmadan mütevazı olmaya çalışırım. Bu aldığım aile terbiyem, siyasi anlayışım ve inancımın da gereğidir. Bu görüşmede yüzlerce karelik fotoğraf ve görüntüler olmasına karşın sadece art niyetle yapıldığına şüphem olmayan bir tarzda, adeta cımbızlanarak tek bir fotoğrafımın seçilerek kendisine ait olan sosyal paylaşım sitesinde yayınlama nezaketsizliğini gösteren Egemen Bağış'ı yadırgadığımı, şahsımı, çalışma arkadaşlarımı ve mensubu bulunduğum siyasi tabanı da incitmiştir" dedi.

KARŞILAMADA BULUNMAYACAĞIM
Belediye Başkanı Selim Sadak, 34 yıllık mücadeleyi ve çektiği acıları, bedellerin hepsini hiçleştirmeye çalışılmasını asaletten yoksun, nezaketten nasibini almamış bir yaklaşım olarak değerlendirdiğini de belirtti. Sadak açıklamasına şöyle devam etti:

"Bundan dolayı Sayın Başbakanın ilimize yapacağı ziyarette kendisi ile gelen Egemen Bağış ile aynı karede yer almamak için Sayın Başbakan'ın ilimizdeki hiçbir programına katılmayacağımı belirtiyorum. Ayrıca, temel sloganımız da olan 'Belediyenin Varlığını Hissettireceğiz' yaklaşımını hizmetlerimizle, halka verdiğimiz değer ile ispatladık ve bu sloganımız hayat buldu. Buna rağmen Belediyemizin varlığını görmezden gelen ve belediyemizi ziyaret programının dışında tutan bu yaklaşımı çalışmalarımızı yok sayan bir durum olarak değerlendiriyor ve eleştiriyorum."

DHA - Turan KOYUNCU


  http://www.radikal.com.tr/1124354112435418

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  orada duracaksın - deeptionary

  Ben oyumu AK Parti'ye verdim. Ekipte çok akil, vizyon sahibi insanlar da vardı, nasıl bakan olduğuna, hatta nasıl o yaşa geldiğine akıl erdiremediğimiz insanlar da. Günahıyla sevabıyla 10 yıl geçirdiler. Yani kısaca "tecrübesizlik" bahanesi ortadan kalkmıştır artık sanırım. O zaman bu olay nedir biri bana anlatabilir mi? Hangi akla hizmet bir başbakan yardımcısı onlarca fotoğrafın, videonun içinden bunu seçip paylaşır? Başkanı tanımıyorum. Siirt'e de hiç gitmedim. Ama koskoca bir belediye başkanını küçük düşürmeye çalışarak mı uzlaşı, barış, seviye kazandıracaksınız bu ülkeye. Ben de günde yüz defa ellerimi önümde birleştiriyorum. Şimdi siz bunlardan birini fotoğraflayıp yayınlayınca ben "el pençe divan durmuş" mu olacağım? Neresinden baksanız "ayıp"tır bu yapılan. Hiç yakıştıramadım.

  saygi ver saygi al - ispat

  Saygiya suistimal diye ben buna derim.Saygi veren insan saygi bulur derlerya bu kez bir istisna oldu. Saygi ver asagilama bul. Selim Sadak'i destekliyorum.

  Fotograf kurnazlığı - kalemsiz yazı yazdım.

  Selim Sadak resmi twitter hesabı üzerinden olay gününe ilişkin yeni resimler yayınladı. Kesinlikle her şey anlaşılıyor. https://twitter.com/SadakSelim/status/310136921852612609/photo/1 Görüşme yapıldığı sırada bir çok resim Selim Sadak Konuşurken ki doğal görüntüsünü ifade ederken. Egemen basın danışmanı elini aşağı indirdiği sırada kurnazca saniyelik bir kare yakalayarak art arda 4 resim çekiyor ve Eğemen bağış sadece 4 resim var açıklaması yapıyor. Dürüst siyasetçi belli yorumlar boşa çıktı kesinlikle.

  Selim Sadak - beardfish

  Sayın Selim Sadak incinmesin kendisi tamamen Haklı. Bu Bakanın ayıbı. Hiç yakıştıramadım.

  BAĞIŞ KENDİSİNE YAKIŞANI YAPMIŞ - Polat F

  Öncellikle Sayın Sadak'ın bu şekildeki saygı anlayışını çok yadırgadığımı belirtmek isterim. Egemen Bağış gibi birinin böyle bir davranış sergilemesine ise hiç şaşırmadım.Hiç tereddütsüz kendisine yakışan bir davranıştır. Ancak son nihayetinde bu fotoğraf Sadak'ı değil, ancak Bağışı alçaltır.

  ego - mertonturk

  ah be kardeşim ne ego tatmin ettiniz be! yazık ya şu onurlu adamın yanında ismin geçmez bağış. fotoğraf oyunlarına girmişsin çocuk gibi. fotoşop yapsaydın bari.

  Incinme sebebini anlamak guc - ankakusu4

  Insanlarin cok rahat ya$adigi, 7 yasindaki cocugun 80 ya$inda bir insana adiyla hitap ettigi, bacak bacak ustune atmanin sadece bacak bacak ustune atmak di$inda ba$ka bir anlami olmadigi ABD'de bile devlet i$lerinde bir saygi hiyerar$isi vardir. Hatta, sanirim G. Bush'tu, kimsenin gormedigi bir ko$ede oturmasina ragmen o salona girdiginde oturmaya devam eden bir bayani ayaga kalkmadigi icin elalemin ortasinda rezil ettigini biliyorum. Hal boyleken, geleneksel, oryantal felsefenin hakim oldugu, buyuklere sayginin geni$ kabul gordugu bir ulkede, Turkiye'de, bir belediye ba$kaninin bir bakanin yaninda ayakta durmasi cok normal. Kimse "Neden el pence divan duruyorsun" demez. Kendi geleneksel, kadim duru$undan utanip, bozulan bu belediye ba$kanini acikcasi anlayamadim.