Selimiye Camisi'ne 'çorapsız' girilemeyecek

Selimiye Camisi'ne 'çorapsız' girilemeyecek
Selimiye Camisi'ne 'çorapsız' girilemeyecek
Edirne Müftülüğü, başlatacağı uygulamayla camiye çıplak ayakla gelen ziyaretçilere ücretsiz çorap verecek.

RADİKAL- Edirne Müftülüğü, başlatacağı uygulamayla camiye çıplak ayakla gelen ziyaretçilere ücretsiz çorap verecek.
Edirne Müftülüğünün başlatacağı yeni uygulama kapsamında, Selimiye Camisi'ne çorapsız girilemeyecek. Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, yaptığı açıklamada, Selimiye Camisi'nin temizliğine büyük önem verdiklerini söyledi. Çorapsız kişilerin camiye alınmaması uygulamasını yakında başlatacaklarını belirten Üzüm, şöyle konuştu:  

"Hijyen kapsamında yeni bir uygulama başlatıyoruz. Özellikle yaz mevsiminde çorapsız ibadete, ziyarete gelen misafirlerimize bir çift çorap armağan edeceğiz ve kimse camiye çorapsız giremeyecek. Bu uygulama hijyen açısından yapılacak. Çünkü insan ayağında mantar olabilir. Temiz çoraplarla camiye gelinmesi gerekiyor. Hem kıyafet hem de yeme içmeye dikkat edilip, diğer cemaat rahatsız edilmemeli."
Üzüm, Selimiye Camisi'nde tek kullanımlık başörtüsü uygulamasının devam ettiğini ve caminin zeminini sık sık temizlendiğini de ifade etti.

 

 


  ETİKETLER:

  Armağan

  ,

  Cemaat

  ,

  çıplak

  ,

  edirne

  http://www.radikal.com.tr/132945213294521

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Bir kaç yıldır yavaş yavaş yayılan bir uygulama. Ankara'daki bazı camilerde uygulanıyor, özellikle gelir düzeyi yüksek semtlerin camilerinde, insanların içeriye çorapsız girmemeleri yazılı.