Selin içinden babasını aradı: 'Boğuluyorum'

Selin içinden babasını aradı: 'Boğuluyorum'
Selin içinden babasını aradı: 'Boğuluyorum'

Gönenç?in cenaze töreninde bir yaşındaki oğlu annesinin kucağındaydı. FOTOĞRAF: FERİT ASLAN / DHA

DİYARBAKIR - İstanbul’daki sel felaketine İkitelli’de yakalanan, minibüsüyle sulara kapılıp yaşamını yitiren 32 yaşındaki Kendal Gönenç’in ölmeden önce İstanbul’daki babası Hacı Gönenç’i cep telefonuyla arayarak, “Baba boğuluyorum” dediği ortaya çıktı. Bu sözleri söyledikten sonra telefonuna bir daha ulaşılamayan Gönenç’in daha sonra cesedi bulundu.
Diyarbakır’ın Hani ilçesinde oturan Kendal Gönenç, yaklaşık 1.5 yıl önce eşi Mehtap Gönenç ile oğulları dört yaşındaki Koray, bir yaşındaki Oğuhan’ı Hani’de bırakıp, babası ve kardeşlerinin de yaşadığı İstanbul’a yerleşti. Topkapı’da minibüs şoförlüğü yapan Kendal Gönenç, geçen çarşamba günü sabahın ilk ışıklarıyla evinden çıkıp, minibüsle servis yapmaya gitti. Kullandığı minibüs İkitelli’de sel sularına kapılan Gönenç, babası Hacı Gönenç’i cep telefonundan arayıp, sele kapıldığını belirterek, yardımcı olmasını istedi. Oğulunun söyledikleri karşısında şaşkınlık yaşayan baba Hacı Gönenç, sakin olmasını isterken, bir süre görüşmesini sürdürdü. Ancak Kendal Gönenç, “Boğuluyorum baba” diyerek son sözlerini söyledikten sonra telefon kapandı. Gönenç’in daha sonra ekiplerce felakette yaşamını yitirmiş olarak bulundu.
Minibüs şoförü Gönenç’in cenazesi önceki gün yakınları tarafından Hani ilçesine getirildi. Burada Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazına Gönenç’ın çocukları Koray ile Oğuzhan da getirilirken, çocuklar babalarının öldüğünden habersiz olanları izledi. Baba Hacı Gönenç, cenazede ayakta durmakta güçlük çekerken, sel kurbanı Gönenç, daha sonra ilçe mezarlığında toprağa verildi. (dha)