Sellere hazırlıklı olun...

Edirne'de gece aniden bastıran sağanak nedeniyle kentin yüzde 80'ine bir saat elektrik verilemedi. Etkili yağış nedeniyle bazı caddeler ve sokakların yanı sıra kaçak yolla Yunanistan'a geçmek isterken...

EDİRNE/ÇANAKKALE/İSTANBUL - Edirne'de gece aniden bastıran sağanak nedeniyle kentin yüzde 80'ine bir saat elektrik verilemedi. Etkili yağış nedeniyle bazı caddeler ve sokakların yanı sıra kaçak yolla Yunanistan'a geçmek isterken yakalanan 117 yabancının gözaltında tutulduğu Yeniimaret Polis Noktası bodrum katındaki nezarethaneyi de su bastı. Kaçaklar polis araçlarıyla başka bir nezarethaneye nakledildi. Çanakkale'de de dün sabah saat 10.00 sıralarında şiddetli poyraz ile birlikte başlayan sağanak oldu. Kentte yarım saatte metrekareye 27 kilogram yağış düşerken, bazı işyerleri ve yolları su bastı.
Devlet Meteoroloji İşleri Müdürlüğü'nün tahminlerine göre bugün Marmara, Ege, Doğu Karadeniz, yarın Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun büyük bölümü ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi, çarşamba günü ise Doğu Karadeniz'in kuzeyinde yağış bekleniyor. Diğer bölgelerde hava az bulutlu ve açık olacak. Hava sıcaklığı bugün batıda, yarın ise kuzey ve doğu bölgelerde hissedilir derecede (7-9 derece) azalacak. Çarşamba gününden itibaren batı bölgelerden başlayarak sıcaklığın yeniden artması bekleniyor.
İstanbul için uyarı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) de dün üst düzey alarma geçti. Vapur ve İETT seferleri de sıklaştırıldı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yağışların yarın etkisini azaltarak Marmara bölgesinin doğusunda devam edeceğini söyledi.
(dha, Radikal)


    http://www.radikal.com.tr/7510167510160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.