Selman, annesiyle...

12 yaşındaki Selman, kısacık ömrüne sığan felaketler zinciriyle birlikte Konya'daki Zümrüt Apartmanı'nın enkazında kalırken, yakınlarına tek bir teselli bıraktı: Annesine, babasına kavuştu...

KONYA - 12 yaşındaki Selman, kısacık ömrüne sığan felaketler zinciriyle birlikte Konya'daki Zümrüt Apartmanı'nın enkazında kalırken, yakınlarına tek bir teselli bıraktı: Annesine, babasına kavuştu...
Selman Turan Oğuzalp'in acılı yaşamı Konya'da çöken binada sona erdi. Selman'ın şanssızlığı henüz anne karnındayken başladı. Kanser hastası annesi Gül Turan'ın karnından yedi aylıkken sezaryenle alınan Selman, bir süre sonra annesini bu hastalıktan kaybetti. Selman'a bebekliğinde babası Rıfat Turan ve annesi bildiği teyzesi Safiye Oğuzalp baktı. Fakat felaketler zinciri, Selman 2.5 yaşına geldiğinde tekrar karşısına çıktı. Hakkâri'de vatani görevini yaptığı sırada operasyondan dönerken içinde bulunduğu aracın devrilmesi sonucu babasını da kaybeden küçük Selman, 11 yaşına kadar teyzesini anne, eniştesi Savaş Oğuzalp'i babası olarak bildi.
Anne babaya ilk ziyaret
Babası bildiği eniştesinden gerçek anne ve babasının hayatta olmadığını öğrenen Selman, ilk kez geçen yıl anne ve babasının mezarını ziyaret ederek, dua okudu.
Tüm yaşadıklarına rağmen hayata umutla bakmaya çalışan Selman bu kez kendisi ölüme, hem de bir bayram günü yakalandı. Selman, oturdukları Zümrüt Apartmanı'nda teyzesinin çocukları Abid, Safiye, Hatice ve Yusuf'la birlikte enkaz altında kaldı. Göçük altından bedeni ölü olarak çıkarılan Selman Turan Oğuzalp, yakınlarını yasa boğdu. Selman dün teyzesi Safiye Oğuzalp'in yanında toprağa verildi.
Selman, Musalla Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Savaş ve Furkan Oğuzalp, göçükten yaralı olarak kurtulurken, Safiye, Hatice, Yusuf Oğuzalp ölü olarak çıkarıldı. Abid'in ise halen enkaz altından çıkarılması bekleniyor.