Şemdinli sizinle gurur duyuyor

Şemdinli Devlet Hastanesi'ne döner sermaye payını bağışlayan personel, 100 bin YTL ile kapasiteyi 30 yatak artırdı. Tek istekleri var, bir uzman doktor!
Haber: HAMİT ERKUT / Arşivi
ERKAN ÇOBANOĞLU / Arşivi

HAKKÂRİ - Doktor ve sağlık tesisi yetersizliğiyle sık sık gündeme gelen Hakkâri'de, görev yapan sağlık personeli örnek bir davranış sergiledi. Yatarak tedavi hizmeti verilemeyen Şemdinli Devlet Hastanesi'nde çalışan personel, döner sermayeden gelen parayı almayıp, hastaneye 30 yatak kazandırdı.
Şemdinli ilçesinde 1988 yılında kurulan devlet hastanesi uzun süre sadece iki doktorla hizmet verdi. Hastanede yatak olmadığı için bugüne kadar gelen hastalar sadece ayakta tedavi edildi. Durumu ağır hastalar Hakkâri ve Yükekova ilçesine gönderildi. Köyleriyle birlikte 35 bin nüfusa sahip olan Şemdinli'nin devlet hastanesindeki yaklaşık 70 personel, döner sermayeden gelen paylarını almayarak, hastaneye yatak kazandırmak için topladı. Görevliler, bir yılda toplanan 100 bin YTL'yi çalıştıkları kuruma harcayarak hastanelerini 30 yatak kapasiteli duruma getirdi.
Tek eksikleri uzman doktor
Şemdinli Kaymakamı Mustafa Cihat Feslihan, hastanenin ikinci katına yapılan 30 yataklı bölümü dün düzenlenen bir törenle hizmete soktu. Feslihan, hastane personelini yaptıkları fedekârlıktan dolayı kutlarken, "Onlar hiç kimseden destek almayarak kendi imkânlarıyla bir hastane yarattılar" dedi.
Devlet Hastanesi Başhekimi Murat Eren de, "Artık hastanemize gelen hastalara yatarak tedavi uygulayabileceğiz. Tek eksiğimiz bir uzman doktor. Hastanemize uzman doktor gönderilmesini istiyoruz" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/8476158476150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.