Şemdinli'de bomba yüklü araçla saldırı

Şemdinli'de bomba yüklü araçla saldırı
Şemdinli'de bomba yüklü araçla saldırı
Şemdinli'de PKK bomba yüklü aracı infilak ettirdi, hastane ve çok sayıda bina hasar gördü.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde dün gece PKK 'lılar bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü'nün de bulunduğu bölgedeki bombalı saldırıda can kaybı ve yaralanan olmazken, aralarında hastanenin de bulunduğu çok sayıda bina ve işyeri hasar gördü.
PKK'lılar saat 20.00 sıralarında patlayıcı yüklü aracı Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü'nün de bulunduğu bölgede infilak ettirdi. Can kaybı ve yaralanan kimsenin olmadığı şiddetli patlamada, aralarında Şemdinli Devlet Hastanesi'nin de bulunduğu resmi binalar ve bazı lojmanlarla, vatandaşlara ait çok sayıda işyeri hasar gördü.

 

HASTANE KAPATILDI

Patlamada hasar gören Şemdinli Devlet Hastanesi'nde acil servis, ameliyathane, diyaliz ve yeni doğan servislerinde sağlık hizmetleri tamamen verilemez hale geldi. Geceki patlamada hasar gören binalardaki tahribat bu sabah havanın aydınlanmasıyla ortaya çıktı. Çok sayıda işyerinin harabeye döndüğü patlamada, PKK'lıların infilak ettirdiği bomba yüklü araç ile şarapnel parçalarının geniş bir alana yayıldığı görüldü.


Sabah işyerlerinin harabeye döndüğünü gören bir çok esnaf zararlarının büyük olduğunu söylerken, güvenlik güçleri patlama bölgesini görüntüledi ve delil topladı.

HAKKARİ/DHA