Şemdinli'nin 'ilk kaymakam adayı'na görkemli düğün

Şemdinli'nin 'ilk kaymakam adayı'na görkemli düğün
Şemdinli'nin 'ilk kaymakam adayı'na görkemli düğün
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nden, Cumhuriyet tarihinde ilk kez kaymakamlık sınavında başarı göstererek kaymakamlık eğitimi almaya hak kazanan Rıdvan Demir, görkemli bir düğünle Sultan Yavuz ile yaşamını birleştirdi.

ŞEMDİNLİ - Şemdinli İlçesi'ne bağlı Altınsu Köyü'nün Dereboyu Mezrası'nda 14 çocuklu bir ailenin oğlu olan ve İçişleri Bakanlığı'nca açılan son kaymakam adayları sınavında Cumhuriyet tarihinde ilk kez Şemdinli'den başarı göstererek kaymakamlık eğitimi almaya hak kazanan Rıdvan Demir, hayatını Sultan Yavuz ile birleştirdi.

3 BİN KİŞİ KATILDI

Demir çiftinin düğününe Hakkari Valisi Necmettin Kalkan, Hakkari vali yardımcıları Cengiz Erdem, Cumhur Duran Şemdinli 34'üncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Hakkari İl Jandarma Komutanı İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan ve İl Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, Yüksekova Kaymakamı Yasin Tiktağ, Şemdinli Kaymakamı Adem Ünal, STK temsilcileri ile yurt içinde ve yurt dışından yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

KOMUTANLAR ALTIN TAKTI

Vali ve beraberindekiler Kaymakam adayı Rıdvan Demir'e altın takarken, Şemdinli 34'üncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel ise Türk Bayrağı hediye etti. Kaymakam Demir, Türk Bayrağı'nı öperek Tuğgeneral Metin Tokel'in elinden aldı. Düğün söylenen Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halaylarla devam etti. (dha)