Semra Özal: Rahmetlinin şehitlik hakları verilsin

Semra Özal: Rahmetlinin şehitlik hakları verilsin
Semra Özal: Rahmetlinin şehitlik hakları verilsin
Semra Özal, eşi Turgut Özal'ın ölüm yıldönümünde şehitliğinin tescil edilmesini ve haklarının verilmesini istedi.

İSTANBUL - Turgut Özal, ölümünün 20'nci yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Törende basın mensuplarına bir açıklama yapan Semra Özal, "Rahmetlinin şehitliğinin tescil edilmesini istiyorum. Bütün derdim bu" diye konuştu.
Topkapı'daki Anıtmezar'da düzenlenen törene Semra Özal, Efe Özal, Efe Özal'ın eşi Sinem Özal, kızları Naz ve Serra Özal, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Genelkurmay Başkanlığı adına Harp Akademileri Kurmay Başkanı Tümgeneral Metin Salt, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın , Zeynel Abidin Erdem, Ali Talip Özdemir ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tören öncesinde Turgut Özal'ın 5 yaşındaki torunu Serra Özal, annesi Sinem Özal ile birlikte dedesinin mezarına elindeki çiçekleri bıraktı.
Resmi tören, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen'in mezara çelenk bırakmasıyla başladı. Mezara Türk Silahlı Kuvvetleri, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de çelenk konuldu. Daha sonra Turgut Özal için saygı duruşunda bulunuldu. Törene katılanlar saygı duruşunun ardından Semra Özal'a taziyelerini sundu. Tören Kur'an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından sona erdi. 

"ŞEHİTLİĞİNİN TESCİL EDİLMESİNİ İSTİYORUM" 
Tören sırasında basın mensuplarına bir açıklama yapan Semra Özal, eşinin görevi başında öldürüldüğünü söyledi. Semra Özal, "Rahmetlinin şehitliğinin tescil edilmesini istiyorum. Şehit olarak haklarının verilmesini istiyorum. Hakikaten görevi başında öldürülmüş bir görevlidir. Hakiki şehittir. Şehit olarak bu mertebeye erişmesi önemli birşeydir. Bütün haklarının verilmesini istiyorum. Bütün derdim bu."
Bir gazetecinin, "Ergenekon Davası sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'e açılan dava hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Semra Özal, "O davayı görmedim" yanıtını verdi. 

EFE ÖZAL: ONU ÖZLEDİM 
Efe Özal da, babasının yokluğunu 20 yıldan beri hissettiğini belirterek, "Onu özledim" dedi. Babasının mezarının açılmasına itiraz eden tek kişinin kendisi olduğunu, resmi başvuru da yaptığını hatırlatan Efe Özal, "Bu konuyla ilgili olarak konuşmak istemiyorum" diye konuştu. Ahmet Özal'ın rahatsızlığı nedeniyle törene katılamadığı öğrenildi. 

ASANSÖR BOZULDU 
Törenin ardından Semra Özal'ın Anıtmezar'a inişte ve Anıtmezar'dan çıkışta kullandığı asansör kısa bir süre arızalandı. (Haluk ATALAY/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112989811298984

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne hakkı memleketi götürdünüz - demlicay2011

  amma acımasızmışınız. yuh diyorum. aylık bağlanacak altın verilecek. özel bir takım şeyler istiyorlar. maneviyat la bunların işi olmaz. allah gözünüzü doyursun.

  - momentum

  Rahmetli'nin şehit sayılmasında bir sorun yok da... Sanırım senin şehit eşi olman biraz problematik. Deniz Akkaya ne diyor acaba bu işe?

  Özallar - kaşınan adam

  Sayın Özal Cumhurbaşkanı iken dahi magazin basının ilk sayfalarını meşgul eden hanımefendi, eski günlerini özlemiş gibi.Eminim bu isteği kabul edilse devletten tazminat isteme cüretini bile gösterir,aldığı onca maaşa rağmen..

  Öffff. - brandywine06

  Bıktım valla bu aileden. Mezarı da açıldı. Zehirlenme belirtisi yok. Nedir bu öldürüldü ısrarı? Madem öyleydi, ilk öldüğünde neden otopsi istemediniz? Neden saçları 20 yıl sonra değil de o gün incelenmesi için vermediniz? Kendisi neden suikast yapılıp da kurtulduğu zaman bu suikastin doğru dürüst incelenmesini ve tüm resmin ortaya çıkarılmasını istemedi de üstünü kapattırdı? Öldürülmüş olsa bile 20 yıl sonra kanıtları bulunamıyor. Doğal yollardan öldüğü de ispatlanamıyor. Geçmiş olsun yani. Yeter herkesi bu konuyla meşgul ettiğiniz.