Şen: Birkaç kez buluştuk

Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya'yı, Alaattin Çakıcı konusunda MİT'çi Kaşif Kozinoğu'yla görüştüren müteahhit Süha Hakkı Şen, birkaç kez bir araya geldiklerini söyledi. Bodrum'da müteahhitlik yapan Şen, Özkaya'nın, Milas'ın Kıyıkışlacık Köyü'nün Baştur Sitesi'ndeki kaba inşaat halindeki villasının tamamlanması işini yaptığını belirtti.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya'yı, Alaattin Çakıcı konusunda MİT'çi Kaşif Kozinoğu'yla görüştüren müteahhit Süha Hakkı Şen, birkaç kez bir araya geldiklerini söyledi. Bodrum'da müteahhitlik yapan Şen, Özkaya'nın, Milas'ın Kıyıkışlacık Köyü'nün Baştur Sitesi'ndeki kaba inşaat halindeki villasının tamamlanması işini yaptığını belirtti. Şen, Özkaya'yla kendisini Ankara'da Önder adlı bir dostunun tanıştırdığını anlattı.
Şen, villa inşaatı devam ederken, Çakıcı ile Bitez'de, o dönem Bodrum Jandarma Bölük Komutanı olan Yüzbaşı Mehmet Özbulut tarafından tanıştırıldığını kaydetti. Siirt'e tayini çıkınca istifa eden ve Çakıcı davasıyla ilgili DGM'de ifadesi alınan Özbulut'un yakın arkadaşı olduğunu belirten Şen, şunları söyledi:
'Özkaya'dan parayı aldım'
"Bir yemekte tanıştığımız Çakıcı ile daha sonra birçok kez ailecek de görüştük. Çakıcı arkadaşım, ama adamı değilim. Çakıcı, Yargıtay Başkanı'nın evini bedavaya yapmam veya aldığım parayı geri vermemle ilgili bana bir talepte bulunmadı. Aksine ben 2003 yılının yaz aylarında kaba inşaatı biten villayı 33 milyar liraya bitirdim. Bu parayı da Özkaya'dan bölüm bölüm aldım."
MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'yla ise 1982 yılında Ankara'da tanıştığını belirten Şen, şu bilgileri verdi: "Kozinoğlu, Özkaya ve ben birkaç kez bir araya geldik. Bunları hep Kozinoğlu istemişti. Kozinoğlu, bir gün kendisi için Yargıtay Başkanı'ndan randevu almamı istedi, ben de aldım. Buluşmamızda onlar Çakıcı ile ilgili konuşmalara girince ben yanlarından ayrıldım. Özkaya'nın Çakıcı davasında hukuksal sürecin devam ettiğini ve bunun dışına çıkılmasının mümkün olmadığını Kozinoğlu'na söylediğini duydum." 1 Şubat'ta Bursa'da uğradığı silahlı saldırıda yaralı kurtulan Şen, Çakıcı kaçtıktan sonra gözaltına alınmıştı.