Sen misin borcunu ödemeyen belediye!

2004 yılında işten çıkarılan 14 işçi, Karaman Yeşildere beldesi beledisine karşı dava açtı. Toplam 250 bin YTL alacaklı olan işçiler, üç yıl süren mücadelenin ardından hukuk savaşını kazanıp paraları ödenmeyince belediye hakkında haciz kararı aldırdı.

KARAMAN - 2004 yılında işten çıkarılan 14 işçi, Karaman Yeşildere beldesi beledisine karşı dava açtı. Toplam 250 bin YTL alacaklı olan işçiler, üç yıl süren mücadelenin ardından hukuk savaşını kazanıp paraları ödenmeyince belediye hakkında haciz kararı aldırdı.
'Alınterinin hakkı'
Jandarma eşliğinde dün sabah 5 bin nüfuslu beldeye gelen görevliler, belediye binasında ne bulduysa haczetti. AKP'li Belediye Başkanı İbrahim Koçak'ın Ankara'da olduğunu öğrenen görevliler, başkanın makam odasına da girerek, masa sandalye, klima gibi eşyalarla birlikte başkanın makam koltuğunu da kamyona yükledi. Görevliler, belediyeye ait iş makineleri ile iki otobüsü de haczederek, haciz işlemlerini tamamladı. Alacaklı işçiler adına konuşan Fahrettin Bayat, "Üç yıldır hukuk savaşı veriyoruz. Nihayet hukuk savaşını kazandık.
Alınterimizin hakkını almak için, kazandık ve sonuç bu aşamaya geldi" dedi.
'Hizmet edemeyiz'
Boşaltılan başkanlık makamında gazetecilerin sorularını sandalyeye oturarak yanıtlayan Başkanvekili Halil Şimşek üzgündü. Şimşek, belediyeye karşı yapılanların 'terbiyesizlikten başka bir şey olmadığını' öne sürerek, "Bu şekilde vatandaşa nasıl hizmet edeceğiz. Bunların gayeleri vatandaşa hizmet yaptırmamak" diye konuştu.