Sen misin gerdek gecesi sevişmek isteyen!

Samsun'da, gerdek gecesi cinsel ilişkiye girmek istememesine rağmen kendisini zorlayan eşi 31 yaşındaki Kenan Akkaya'yı sırtından bıçaklayarak yaraladığı suçlamasıyla tutuksuz yargılanan 19 yaşındaki Özge Şenol, 3 bin TL para cezasına çarptırıldı.


İsmail AKDUMAN

SAMSUN - Merkez İlkadım İlçesi İlyasköy Mahallesi'nde oturan inşaat işçisi Kenan Akkaya ile Özge Şenol, geçen 23 Şubat günü görücü usülüyle evlendi. Düğünün ardından yeni evli çift, kendilerine ait eve gitti. Kenan Akkaya, eşiyle cinsel ilişkiye girmek istedi. Ancak genç kadın bu teklifi kabul etmeyince aralarında tartışma çıktı. Bu sırada Özge Şenol mutfaktan aldığı ekmek bıçağını eşinin sırtına sapladı.

İkinci kez bıçağı vuracağı sırada acıyla dönüp eşine müdahale eden Kenan Akkaya, bıçağı elinden aldı, daha sonra da hastaneye gitti. Kendisini eşinin bıçakladığını söylemesi üzerine gözaltına alınan Özge Şenol, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hakkında Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi ’ne 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan ve ilk duruşmaya gelmeyen Özge Şenol, bugün karar duruşmasında hakim karşısına çıkarak savunmasını yaptı.

Eşiyle boşandıklarını belirten Özge Şenol, olay nedeniyle çok pişman olduğunu dile getirerek, “Kenan ile görücü usülüyle evlendirildik. Daha birbirimizi tanımıyorduk. Gerdek gecesi cinsel ilişkiye girmek istedi. Ben ise cinsel ilişkiye girmek için kendimi hazır hissetmiyordum. İstemediğim halde beni evlendirdikleri için onunla ilişkiye girmek istemedim. O ise ısrarcı oluyordu. ‘Bu akşam olmazsa yarın akşam olur’ deyince, psikolojim bozuldu. Korkuya kapıldım. Mutfaktan bıçağı aldım ve ona vurdum. Amacım onu öldürmek değildi. Sadece korkutup benden uzak durmasını sağlamak istedim. Çok pişmanım. Olaydan sonrada boşandık” diye konuştu.

Duruşmaya gelmeyen ancak daha önceki celseye katılan Kenan Akkaya, genç kadınla olayın ardından boşandıklarını belirterek, şikayetçi olmadığını söylemişti. Mahkeme heyeti, Şenol'un suçunun ‘adam öldürmeye teşebbüs’ olmadığı, olayın ‘yaralama’ olduğunu belirterek, 3 bin TL para cezası verdi. Daha sonra Şenol’un sabıka kaydı olmadığı gerekçesiyle bu ceza da erteledi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/101872810187289

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sen misin gerdek gecesi sevişmek için kadını tehdit eden - derya_g

  kadın evlenmek istemiş olabilir, istemediği şey sevişmek. sonradan sevebileceğini düşünerek evlendi diye mi suçlu? ilk defa mı görücü usulü evlilik duydunuz? şiddetin sebebi görücü usulü evlilik değil, zorlama. ne demek "bugün olmasa yarın"? "ilk geceden sevişmek istemiyosan evlenmeseydin" demek, tam da bu kadına yapılan baskının adıdır. Radikal'in başlığı cinsiyetçilik tarihine bi kez daha altın harflerle işlendi, diğerleriyle birlikte dizi dizi inciler oldu.

  Görücü usulü neden evlenilir? - generalduncan

  Büyük ihtimalle kadınlarla hiç bir sosyal ilişkisi olamayan erkek, cinsel açlığını bedava bastırabilmek için kendisi gibi çaresiz bir kadın bulmaya çalışır. Bulduğuna inandığında ise görücü usulü ile (ve belki başlık parası vererek falan) kendisiyle evlendirttirir. İşte yukarıdaki örnek tam da böyle. 31 yaşına gelmiş olmasına karşın daha hala kızlarla çıkmayı öğrenememiş, kadınların hoşuna gidecek, kendini cazip hale getirecek iki muhabbet kuramamış, konuşmayı beceremeyen, nasıl davranacağını bilmeyen 'kaybeden' insanlar yaratılmasına izin verildiği için bu olay yaşanmış. İnsanları serbest bırakın artık! Kadın-erkek birlikte gezme, tozma, konuşma, öpüşme ve sevişme özgürlüğü istiyoruz!

  bir nokta - canakkale1915

  esi sikayetci olmamis, demek ki yanlisligi, anlamis, kadin sevmiyorsa, zorla evlendirildiyse, neden cinsel iliskiye girsin! birakin bu zorlamalari artik, insanlar sevdikleri ile evlensin.

  evlilik cinsellik değildir - kaan74

  Kesinlikle evlilik bir cinsellik mecburiyeti doğurmaz. Feminist ve farklı cinsel tercihlerdeki yorumcuların dediği gibi, kadın bedenini erkeğin emrine vermemiştir evlilikle. Evlilik aynı çatı altında yeme içme gezme ve sohbet etme arzusunun beyanından ibarettir. Cinsellik evliliğe özgü olmadığı gibi, tarafların yasa tarafından birbirlerine bağlanmadıkları gönüllü olarak beraber oldukları arkadaşlıklarda daha anlamlı olabilir. Erkek evlilik yoluyla kadının bedeni üzerinde cinsellik yoluyla hakimiyet kurmak ister. Bu tahakkümdür eşitliğe aykırıdır ve kabul edilemez. Hele hele bunun gerdek gecesi yani ik gece taraflar birbirlerini tanıyıp arkadaş olacak bir zaman geçirmeden yapılması durumu daha da vahim hale getiriyor.

  Sev(iş)mek bu işin neresinde? - firar

  Kendisinden 11 yaş büyük birine görücü usulüyle verilip, gecesine "kadınlık görevini" yerine getirmesi beklenen bir insan bu dehşet durum karşısında vahşet yaratmasın da ne yapsın? Aile vermiş adam almışken, kız "resmen" satılmışken "bıçaklamasaydı da evlenmeseydi" demek bu ülkede kadınların yaşadığı çaresizliği zerre anlamamak demek değil de nedir? Başlık da bunun ispatı, durumu anlamayan erkek kafası olayın hala sevme sevişme kısmında. Sevişmek iki kişinin rızasıyla olur diğeri "yasal" ya da yasadışı tecavüzdür. Suçlusu ise o genç kadın değil en başta bu aymaz zihniyetiniz...

  Tecavüz girişimi - surrealist_tr

  Bu kocanın tecavüz girişimidir.Kadın kendini korumuştur.Aslında kadın beraat etmeliydi,erkekse tecavüz girişiminden yargılanmalıydı.Evlendiler diye kadın erkeğin malı olmadıya.Beden yine kadının bedeni nasıl kullanacağına sadece kendi karar vermeli.Zorla cinsel ilişki en ağır şekilde cezalandırılmalı.

  Tecavuz - Azar azar yazar

  Bu bir istek disi cinsel iliskiye zorlanma haberi, baska bir durum olsa tecavuz olarak veriliyor, ama nedense burda kadin sevismek zorundaymis gibi baslik atilmis, basliginiz sorunlu.