Sen misin gerdek gecesi sevişmek isteyen!

Samsun'da, gerdek gecesi cinsel ilişkiye girmek istememesine rağmen kendisini zorlayan eşi 31 yaşındaki Kenan Akkaya'yı sırtından bıçaklayarak yaraladığı suçlamasıyla tutuksuz yargılanan 19 yaşındaki Özge Şenol, 3 bin TL para cezasına çarptırıldı.


İsmail AKDUMAN

SAMSUN - Merkez İlkadım İlçesi İlyasköy Mahallesi'nde oturan inşaat işçisi Kenan Akkaya ile Özge Şenol, geçen 23 Şubat günü görücü usülüyle evlendi. Düğünün ardından yeni evli çift, kendilerine ait eve gitti. Kenan Akkaya, eşiyle cinsel ilişkiye girmek istedi. Ancak genç kadın bu teklifi kabul etmeyince aralarında tartışma çıktı. Bu sırada Özge Şenol mutfaktan aldığı ekmek bıçağını eşinin sırtına sapladı.

İkinci kez bıçağı vuracağı sırada acıyla dönüp eşine müdahale eden Kenan Akkaya, bıçağı elinden aldı, daha sonra da hastaneye gitti. Kendisini eşinin bıçakladığını söylemesi üzerine gözaltına alınan Özge Şenol, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hakkında Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi ’ne 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan ve ilk duruşmaya gelmeyen Özge Şenol, bugün karar duruşmasında hakim karşısına çıkarak savunmasını yaptı.

Eşiyle boşandıklarını belirten Özge Şenol, olay nedeniyle çok pişman olduğunu dile getirerek, “Kenan ile görücü usülüyle evlendirildik. Daha birbirimizi tanımıyorduk. Gerdek gecesi cinsel ilişkiye girmek istedi. Ben ise cinsel ilişkiye girmek için kendimi hazır hissetmiyordum. İstemediğim halde beni evlendirdikleri için onunla ilişkiye girmek istemedim. O ise ısrarcı oluyordu. ‘Bu akşam olmazsa yarın akşam olur’ deyince, psikolojim bozuldu. Korkuya kapıldım. Mutfaktan bıçağı aldım ve ona vurdum. Amacım onu öldürmek değildi. Sadece korkutup benden uzak durmasını sağlamak istedim. Çok pişmanım. Olaydan sonrada boşandık” diye konuştu.

Duruşmaya gelmeyen ancak daha önceki celseye katılan Kenan Akkaya, genç kadınla olayın ardından boşandıklarını belirterek, şikayetçi olmadığını söylemişti. Mahkeme heyeti, Şenol'un suçunun ‘adam öldürmeye teşebbüs’ olmadığı, olayın ‘yaralama’ olduğunu belirterek, 3 bin TL para cezası verdi. Daha sonra Şenol’un sabıka kaydı olmadığı gerekçesiyle bu ceza da erteledi. (dha)