Sen misin PKK esprisi için salonu terk eden

Tiyatrocu Ferhan Şensoy'un sahnelediği tek kişilik 'Ferhangi Şeyler-Fername' adlı oyununda doğaçlama yaparken, "Banka ve kredi kartları teröristtir.

DİYARBAKIR - Tiyatrocu Ferhan Şensoy'un sahnelediği tek kişilik 'Ferhangi Şeyler-Fername' adlı oyununda doğaçlama yaparken, "Banka ve kredi kartları teröristtir. Bunlar, PKK'dan da beterdir" demesi üzerine, bir grup izleyicinin tepki göstererek PKK lehine slogan atıp salonu terk etmesiyle ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Diyarbakır Savcılığı, Ferhan Şensoy'la Yenişehir Belediye Başkanı DTP'li Fırat Anlı'nın ifadelerine 'tanık' olarak başvuracak.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Salonu'nda Ferhan Şensoy'un 16 Ocak'ta sergilediği oyunu 350 seyirci izledi. Şensoy'un sarfettiği sözler nedeniyle salonun yüzde 80'i boşaldı, ardından bir grup PKK lehine slogan attı.
'Hassas bir konu'
Şensoy, olaydan sonra çok şaşırdığını anlatırken şöyle konuşmuştu: "İlk kez böyle bir tepki ile karşılaştım ve çok şaşırdım. Çok da üzgünüm. Lütfen salonu terk etmeyenler, benim kim olduğumu terk edenlere anlatsın. Ben bunu söyleyecek biri değilim. Türk olsun, Kürt olsun artık çocuklar ölmesin. Arkadaşlar salonu terk ettiler. Tabii ki bu onlar için çok hassas bir konu."