Sen rahat uyu İclal hanım

Kartal'da, Cevizli Tekel Sigara Fabrikası Araştırma Enstitüsü Şube Müdürü İclal Ülker'in sürüklenerek ölümüyle sonuçlanan kapkaç olayının zanlısı Gencay Yolcu, Alibeyköy'de kiraladığı eve düzenlenen baskında uykuda yakalandı.

İSTANBUL - Kartal'da, Cevizli Tekel Sigara Fabrikası Araştırma Enstitüsü Şube Müdürü İclal Ülker'in sürüklenerek ölümüyle sonuçlanan kapkaç olayının zanlısı Gencay Yolcu, Alibeyköy'de kiraladığı eve düzenlenen baskında uykuda yakalandı.
Polis, Kızılay Bulvarı üzerinde 11 Kasım'da meydana gelen olayın zanlısı olarak aranan Yolcu'nun Gaziosmanpaşa'da oturan sevgilisine yakın bir yerde kiralık ev aradığı bilgisine ulaştı. Eyüp ve Alibeyköy'de yeni ev kiralayanlara yönelik araştırma başlatan polis, bir gecekonduya yerleşen Bülent Turgut'un, Yolcu ile bağlantılı olduğunu belirledi. Evi bir süre takibe alan polis önceki gece saat 03.00 sıralarında operasyon düzenledi. Baskında, Yolcu, Turgut ve Kerim Dağlıoğlu uykuda yakalandı. Bu kişilerden ruhsatsız bir tabanca ele geçirilirken, evin önünde duran ve Sarıyer'den çalıntı olduğu belirlenen BMW X3 marka cipe el konuldu.
Hep kaçmayı başardı
Yetkililer, Yolcu'nun bugüne kadar çeşitli suçlardan 20 kez Emniyet'e geliş kaydının bulunduğunu, ayrıca gasp, kapkaç, oto hırsızlığı ve polisle çatışma gibi 50 ayrı olayla ilgili arandığını söyledi. Yolcu'nun İstanbul ve çevre illerde 11 kez polisle kovalamacaya ve çatışmaya girdiği, bu olaylardan beşinde yanındaki arkadaşları ölen Yolcu'nun hep kaçmayı başardığı öğrenildi.
Oto hırsızlığı, otodan hırsızlık, kapkaç, yaralama suçlarından sabıkası olan Gencay Yolcu, oyuncu Ediz Hun'un otomobilinin çalınmasının yanı sıra kasten adam öldürmeye karışmak, silahla adam yaralamak, mesken kurşunlama gibi olaylardan yedi tutuklama müzekkeresiyle aranıyordu. Olayla ilgili üç kişi daha aranıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7637127637120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.