Senaryocu öğrenci müdürü vurdu

Tiyatro tutkunu lise öğrencisi Y.B., yazdığı senaryoları yaşama geçirmeye kalkarak müdür yardımcısını tabancayla yaraladı.
Yalova Lisesi 1. sınıf öğrencisi ve tiyatro kulübü üyesi Y.B., dün sabah ders arasında...

YALOVA - Tiyatro tutkunu lise öğrencisi Y.B., yazdığı senaryoları yaşama geçirmeye kalkarak müdür yardımcısını tabancayla yaraladı.
Yalova Lisesi 1. sınıf öğrencisi ve tiyatro kulübü üyesi Y.B., dün sabah ders arasında, el yazısıyla yazdığı 'Şizofrenin Cinayeti' ve 'Prova' başlıklı iki senaryoyu arkadaşlarına bırakıp, 'Ertuğrul hocamla konuşmaya gidiyorum" diyerek sınıftan ayrıldı. Müdür yardımcısı Ertuğrul Şengün'ün
odasına girerek kısa bir süre konuşan Y.B., daha sonra belindeki kurusıkı tabancayı çıkardı. Y.B.'nin elindeki tabancayı almak isteyen Şengün, bu sıradaki silahın ateş alması sonucu parmağından hafif yaralandı. Silah sesi paniğe neden olurken, okula gelen polis, Y.B.'yi gözaltına aldı. Müdür yardımcısı Şengün'se herhangi bir açıklama yapmadan özel otomobiliyle okuldan ayrıldı. Y.B. eyleminin ardından yaşanması muhtemel olayları 'Şizofrenin Cinayeti' adlı yazısında şöyle anlattı: "Şimdi düşünüyorum da benim bu yaptıklarıma ne derler. Uzman psikolog Mücahit Gültekin, depresyonda mı der. Yoksa Polat mağdurlarından biri mi der. Ama demezler sormazlar, 'Hangi gerekçe ile böyle yaptı ki' diye..."