'Senden kalan koku da uçup gidecek'

İstanbul-Isparta seferini yaparken düşen uçağın kaptan pilotu Serhat Özdemir, İzmir'de babasının yanına defnedildi. Eşi Esra Özdemir, "Son kez aynı yöne baş koyuyoruz. Senden kalan tek hatıran kokun o da senin gibi uçacak" diye ağladı.

İZMİR - İstanbul-Isparta seferini yaparken düşen uçağın kaptan pilotu Serhat Özdemir, İzmir'de babasının yanına defnedildi. Eşi Esra Özdemir, "Son kez aynı yöne baş koyuyoruz. Senden kalan tek hatıran kokun o da senin gibi uçacak" diye ağladı. Özdemir'in oğlu Kağan Özdemir ise babasının eleştirileri hak etmediğini söyledi.
Kaptan pilot Serhat Özdemir dün Hatay semtindeki Murat Reis Camii'nden uğurlandı. Eski asker olduğu için askeri tören düzenlenen pilotun yakınları tabuta kapanarak gözyaşı döktü. Eşi Esra Özdemir, askerin elinde duran eşinin fotoğrafını uzun süre okşadıktan sonra öptü. Esra Özdemir, daha sonra da yakınlarının tabutun başından uzaklaşmasını istedi. Eşiyle baş başa kalan Özdemir, dakikalarca kapanıp kaldığı tabutun başında, "Sen bensiz ne yapacaksın oralarda? Biliyorum beni çok seviyordun, ama bize bunu yapmamalıydın. Orada yatmamalıydın. Seninle son kez aynı şekilde, aynı yönde baş koyuyorum. Kalbim, ruhum, sevgim hep seninle. Senden geriye bir tek kokun kaldı, o da senin gibi uçup gidecek" diyerek ağladı.
Esra Özdemir, kendisini teselli etmeye çalışan arkadaşlarına
ise "Biliyorsunuz beni ne kadar çok severdi. Evlilik teklifi ettiğinde ne çok heyecanlanmıştı. Şimdi bakın orada yatıyor" dedi.
Serhat Özdemir'in ilk eşinden olan çocukları Kağan ve Özüm Özdemir de birbirlerini teselli etmeye çalıştı. Kağan Özdemir, kazanın pilot hatası yüzünden olduğuna ilişkin iddiaları kast ederek, "Sen bunları hak etmedin. Gururunla ve onurunla yaşayacağız" diye konuştu. Özüm Özdemir de "Hayatta en çok sevdiğim erkeğin, babamın acısını yaşıyorum" diyerek ağladı.
Serhat Özdemir, yaklaşık 250 kişinin katıldığı törenin ardından Paşaköprü Mezarlığı'nda babasının mezarına defnedildi.