Sendikacı kavgasında 29 kişiye hapis

Zeytinburnu Nakliyat Ambarları Sitesi'nde Türk-İş'e bağlı Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası (TÜMTİS) ile DİSK'e bağlı Türkiye Devrimci Kara Nakliyat İşçileri Sendikası...

İSTANBUL - Zeytinburnu Nakliyat Ambarları Sitesi'nde Türk-İş'e bağlı Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası (TÜMTİS) ile DİSK'e bağlı Türkiye Devrimci Kara Nakliyat İşçileri Sendikası (Nakliyat-İş) üyeleri arasında çıkan üç kişinin öldüğü, üç kişinin de yaralandığı kavgaya ilişkin yargılanan 42 sanıktan 29'u, bir yıl üç ay ile 36 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.
Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi dün karara varılan davada, sanıklardan Hasan Doğan'a, cinayet ve cinayete teşebbüs suçlarından toplam 36 yıl, Aziz Özdoğan'a toplam sekiz yıl dokuz ay, İlker Dilcan'a beş yıl, Kemal Karabulut'a ise yedi yıl altı ay hapis cezası verdi. 25 sanık ise mala zarar vermek suçundan bir yıl üçer ay hapis cezasına çarptırıldı. Davanın 12 sanığı delil yetersizliğinden beraat etti.
Üç kişinin ölümü ve üç kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olaylar, iki sendika arasındaki görüş ayrılıkları ve çıkar çatışması yüzünden çıkmıştı.