Sendikacılar birbirine girdi

İzmir'de iki rakip sendika üyeleri arasında çıkan silahlı ve bıçaklı kavgada biri gazeteci yedi kişi yaralandı. SSK Tepecik Hastanesi idari binası önünde saat 12.30'da başlayan...

İZMİR - İzmir'de iki rakip sendika üyeleri arasında çıkan silahlı ve bıçaklı kavgada biri gazeteci yedi kişi yaralandı. SSK Tepecik Hastanesi idari binası önünde saat 12.30'da başlayan SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrini protesto toplantısına pek çok dernek ve sendika katıldı.
Toplantı sonrasında aynı işkolunda faaliyet gösteren ve aralarında sık sık yetki tartışması çıkan DİSK'e bağlı Nakliyat-İş Sendikası ile Türk-İş'e bağlı Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası (Tüm-Tis) üyeleri SSK Tepecik Hastanesi önünde karşılaştı. Çıkan tartışma sonunda Tüm-Tis üyelerine silahla ateş açıldı. Tevfik Çelik, Cengiz Bildirici, Ali Gül, Levent İşbilir, Rüştü Günaydın ve Halil Turunççular tabanca kurşunu ve bıçak darbesiyle yaralandı. Bu sırada toplantıyı takip eden Anadolu Ajansı foto muhabiri Kenan Çimen de bacağından tabanca kurşunuyla vuruldu.