Sendikacılar Mahmut Seren için ağlıyor

Genel-İş Sendikası Genel Başkanı ve DİSK Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Seren, dün Cebeci Asri Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.
Kalp krizi nedeniyle önceki gün hayatını kaybeden Mahmut Seren için önce Genel-İş Sendikası önünde tören düzenlendi.

ANKARA - Genel-İş Sendikası Genel Başkanı ve DİSK Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Seren, dün Cebeci Asri Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.
Kalp krizi nedeniyle önceki gün hayatını kaybeden Mahmut Seren için önce Genel-İş Sendikası önünde tören düzenlendi. İçşiler Seren'in naaşını karanfillerle karşıladı. Buradaki törende konuşan DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Seren'in ölümünün işçi hareketi için büyük kayıp olduğunu söyledi. Çelebi, Seren'in Genel-İş Sendikası'nın kurumsallaşmasında ve işçi hareketinin gelişmesinde önemli çalışmalar yaptığını anlattı. Daha sonra Hacı Bayram Veli Camii'ne getirilen Seren'in naaşı, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine Seren'in ailesinin yanı sıra DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, bazı milletvekilleri, çok sayıda sendika temsilcisi, işçiler ve bazı vatandaşlar katıldı.