Sendikadan THY'ye: Bu nasıl hafif atlatılmış kaza?

İSTANBUL - Hava-İş Sendikası Başkanı Atilla Ayçin, Amsterdam’da düşen uçakla ilgili olarak THY yönetimini eleştirirken “Hafif kırım dediği kazada uçak üçe bölünmüş, dokuz kişi ölmüş bu nasıl hafif bir kazadır” dedi.
Ayçin dün yaptığı basın toplantısında kazadan sonra kaderci anlayışla hareket edildiğini, ölmüş bir kaptanla canlı telefon bağlantısı yapılmış gibi, ‘Kaptanımızın üstün yeteneğiyle hafif kırımla atlatmışız’ şeklinde açıklamalar yapıldığını savundu. Ayçin şu eleştirilerde bulundu:
“Bu şirkete, mesleki bilgisiyle daha uzun yıllar hizmet yapacak insanlara 45 yaşında emekli olursan ol deyip, olmadıkları için işten atan siz değil misiniz? Teknisyenleri kapının önüne koyduktan sonra, 55 yaşındaki adamları getirip bunları yetiştireceksiniz diyen siz değil misiniz? Uçma yeteneği olmayan insana, ‘Uçuş belgesi ver’ diye zorladığınız, buna hayır dediği için markalaşmış insanları görevden alanlar siz değil misiniz” diye sordu. CHP’li milletvekilleri Cevdet Selvi ve Antalya Milletvekili Tayfur Süner de TBMM’ye iki ayrı soru önergesi verdi. (Radikal)