Sendikalar bugün iş bırakacak

Sendikalar bugün iş bırakacak
Sendikalar bugün iş bırakacak
KESK'in, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek amacıyla DİSK, TTB ve TMMOB ile bugün iş bırakacağı bildirildi.

Ankara - KESK'ten yapılan yazılı açıklamada, Taksim başta olmak üzere Türkiye 'deki tüm meydanlarda, kamusal alanlarda toplantı ve eylem yasaklarına son verilmesi gerektiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

" AKP 'nin uygulamalarına yönelik halkın geniş kesimlerinin yükselen itirazı, emek ve meslek örgütleri olarak dile getirdiğimiz taleplerle ortaklaşmaktadır. Bütün bu nedenlerle 5 Haziran'da bırakıp, kent meydanlarında barışçıl demokratik tepkimizi ve AKP faşizmine teslim olmayacağımızı göstereceğiz. AKP'yi bu uyarıyı dikkate almaya, günlerdir sokaklarda bu ülkenin işçilerinin, emekçilerinin, kadınlarının, gençlerinin, kısacası tüm halkın açıkça ortaya koyduğu iradenin ve taleplerinin gereğini yapmaya çağırıyoruz. Bu yüzden Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar sebebiyle DİSK, TTB ve TMMOB ile yarın iş bırakacağız." (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113631411363141

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne desek - düş-ün bulur-sun

  Bir ayağı kesin çukurda artık. işler iyice ters giderse Fastan ya Fetullahın yanına gidip Amerikaya iltica eder, ya Arabistana kaçıp izini kaybettirmeye çalışır. Yeni bir Bin Ladin olamaz o kadar cesur bir adam değil. Cesareti sivil kadınların üstüne tam techizatlı polis salmaktan öte gitmez.