'Seni kimseye yar etmem' mesajını gördüler, Burçin'i oklavayla döverek öldürdüler

'Seni kimseye yar etmem' mesajını gördüler, Burçin'i oklavayla döverek öldürdüler
'Seni kimseye yar etmem' mesajını gördüler, Burçin'i oklavayla döverek öldürdüler
Konya'da evlendirilmek istenen 15 yaşındaki kızının telefonuna gelen "Seni kimseye yar etmem" mesajını gören babanın, oklava ve sopayla çocuğunu döverek öldürdüğü ileri sürüldü.

 


KONYA  - Bozkır ilçesi Hamzalar beldesinde 17 gün önce Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan 15 yaşındaki Burçin S. üç gün önce kafa travmasına bağlı beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

'MERDİVENDEN DÜŞTÜ' DEDİLER

Bunun üzerine İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yüksekten düşme sonucu yaralandığı belirtilen kızın durumuyla ilgili ifadeleri inceledi. Ailenin ilk ifadesinde, Burçin S'nin evlerindeki çanak anteni ayarlamak için çıktığı çatıdan inerken merdivenden ayağının kayması sonucu düştüğünü söylediği öğrenildi. Çocuğun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izinin olması ve sonrası ağabey Veli S'nin (18) ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu anlattığı dikkati çekti.
Ekipler, sürekli çelişkili ifadeler verilmesi üzerine çalışmalarını aile üzerinde yoğunlaştırdı. Toplanan delillerin ardından baba Yahya S. (38), üvey anne Hatice S. (29) ile ağabey Veli S. gözaltında alındı. Hatice S. ile Veli S olayı anlatması üzerine cinayetin ortaya çıktığı öğrenildi.

O YORULMUŞ, AĞABEY VURMUŞ

Evin borçlarını ödemesi için tarlalarda çalıştırılan Burçin S'nin tanıştığı kişiyle arkadaşlık kurduğu ancak ailenin kızı başka biriyle evlendirmek istediği öğrenildi. Olay günü kızın telefonuna erkek arkadaşından gelen "Seni kimseye yar etmem" mesajını gören Hatice S'nin durumu kocasına anlattığı, bunun üzerine tartışma çıktığı bildirildi.
Oklava ve sopayla Yahya S'nin kızını uzun süre dövdüğü, yorulunca ağabey Veli S'nin vurmaya başladığı ileri sürüldü. Başında üç oklava kırıldığı belirtilen Burçin S'nin korunmak için başını korumaya çalıştığı ellerinde aldığı darbeler sonucu kırık olduğu ifade edildi. Ayrıca, olaydan sonra üzerinde benzin kokusu olan kızın yakılmak istendiği ancak ateş bulunamayınca başarılı olunamadığı iddia edildi.

CENAZEYİ HASTANEDEN ALIP DEFNETMİŞLER

Uzun süren yaşam mücadelesini kaybeden kızın cenazesinin ailesi tarafından alındığı öğrenildi. Henüz bir yaşındayken annesini o zaman 3,5 yaşında olan ağabeyi Veli S'nin kazara av tüfeğiyle ateş etmesi sonucu öldüğü belirtilen Burçin S'nin cenazesinin, babası, ağabeyi ve akrabaları tarafından defnedildiği, sonrasında ailenin taziyeleri kabul ettiği aktarıldı.
Ailenin sürekli çelişkili ifade vermesinin nedeni olarak ise jandarmanın takibi ve dosya üzerinde yoğun çalıştığını fark eden Veli S'nin "İlk suçu ben üzerime aldım. Ancak herkes ifadesini değiştirmezse doğruları anlatırım. Ben kimse için cezaevine giremem" dediği ileri sürüldü.
Jandarmadaki işlemlerinin ardından Bozkır Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Yahya, Veli ve Hatice S, adliyeye sevk edildi.
Konya'da merdivenden düşmesi sonucu yaralandığı belirtilen kız çocuğunun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlanmış, ilk gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Veli S'nin jandarmadaki ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu söylediği öğrenilmişti. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/116681411668145

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  konya'nın hali - sebiarus42

  şebi arus nedeniyle konya büyükşehir belediyesi konyanın dört bir yanına afişler astırdı. afişlerde konya 740 yıldır edep kapısı-hoşgörü yuvası yazıyordu. bu haber konyanın nasıl bir yer olduğunu gözler önüne serdi. internette arattığınızda konya'da uyuşuturucu operasyonu konya'da cezaevinde silahlı saldırı gibi olaylardaki şahıslara iyi bakın konya böyle insanlarla dolu. ve belediyeside ticaret amaçlı turist çekmek için her türlü yalanı afişlere astırıyor ve konyadaki bu olaylar için kalıcı önlem almıyor.

  eseriniz - keryil

  ne zaman feminizmden, kadin siginma evlerinden, kadinin ekonomik bagimsizligindan, kadina siddetten laf acilsa "bati ozentiligi", "kendi kulturune yabancilik"la filan itham ediliyoruz ya, buyrun bati ozentisi olmayan, tanidik kulturumuz. oklavaya dove dove kadin oldurmek. aile meclisi karariyla kadin kursunlatmak. aman bati ozentisi demesinler de gerekirse kadinlarimiz olsun. bizim de kulturumuz boyle deriz sorarlarsa.

  Ne İstediniz Melek Yüzlü Yavrucaktan - iyifikir2005

  Başbakanın kızlı erkekli aynı evlerde kalıyorlar dediği yerde.. Ne olacaktı ki.. Bunların Müslümanlığı muhafazakarlığı batsın.. Bunlar iki cihada ateşlerde yansın.. Ne istediniz el kadar çocuktan.. Kıskandınız belki de, çünkü siz sevmediniz, sevilmediniz

  : - maviokyanus44

  Ey sistem empatiden yoksun eğitimden yoksun bireyler yetiştirdiniz. Sonra da bunları anne baba yaptınız.Tabi sevginin aşkın ayıplandığı bir ülke de bir genç kızın sevdiğiyle görüşmesi büyük skandaldı öldürülmesi gerekiyordu. Çünkü büyükleri kızlı erkekli görüşmeleri günah sayıyordu.Sevmediği biriyle evlendirilip baş göz edilmeliydi çünkü kadının adı yoktu,fikirleri düşünceleri olamazdı.

  ... - carpenoctem

  bu haberi okuyunca aklıma ilk gelen şey 3,5 yaşındaki çocuğun yanlışlıkla annesini vurduğu hikayesinin de yalan olabileceğiydi. öldüresiye dövdüğü öz kızı için merdivenden düştü diyen bir aile reisi pekâla karısını tüfekle öldürüp yanlışlıkla oğlum vurdu da demiş olabilir.