Şerafettin Elçi ismi Başbakan Erdoğan'ın fikriymiş!

Şerafettin Elçi ismi Başbakan Erdoğan'ın fikriymiş!
Şerafettin Elçi ismi Başbakan Erdoğan'ın fikriymiş!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Şırnak Havalimanı'na Şerafettin Elçi isminin verilmesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fikri olduğunu söyledi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım , Batman'da çözüm sürecini değerlendirdi. Sürecin barış ve huzur için tarihi bir fırsat olduğunu belirten Bakan Yıldırım, Şırnak Havalimanı'na Şerafettin Elçi 'nin isminin verilmesinin de Başbakan Erdoğan 'ın fikri olduğunu açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Batman Valiliği'ni ziyareti sırasında çözüm sürecinin önemini ''Barış ve huzur içerisinde yaşamak için bu tarihi fırsatı çok iyi değerlendirmemiz lazım'' sözleri ile anlattı.

NTV'nin haberine göre, AK Parti hükümeti olarak son 30 yılın en büyük siyasi inisiyatifi aldıklarını açıklayan Yıldırım, hem terör örgütü temsilcilerine hem de siyasi partilere seslendi:

''Şimdi güven ve istikrara huzuru da eklemenin zaman gelmiştir. Bilindiği gibi çözüm süreci tarihi bir fırsattır. 30 senedir bu riski bu inisiyatifi maalesef hiçbir siyasi iktidarlar almadı. Bu büyük buluşmayı kucaklaşmayı akamete uğratacak sekteye uğratacak faaliyetler oluyor.  Ben terör örgütü temsilcilerinin, siyasi partilerin çok daha sorumlu daha dikkatli davranmaları, açıklamalarında buna özen göstermeleri ülkemizin selameti için 76 milyon insanımızın kardeşliği için hayati öneme sahip olduğunu düşünüyorum.''

'EMDİĞİMİZ SÜT BURNUMUZDAN GELDİ'

Bakan Yıldırım, yarın açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak Şerafettin Elçi Havalimanı'nın yapılış sürecinde yaşanan sıkıntıları da şu sözlerle anlattı:

''Biz bu havalimanını yaptık ama gelin bize sorun emdiğimiz süt burnumuzdan geldi. Yani şantiyede tehditler, makinaları yakmalar, çalışanları kaçırmalar bütün bunlara rağmen yaptık. Şerafettin Elçi adının verilmesi Sayın Başbakanımızın fikridir.''

'ÇÖZÜM SÜRECİYLE BİRLİKTE YATIRIMLARIN ÖNÜ AÇILDI'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise, çözüm sürecinin etkisinin en çok Batman'da hissedildiğini açıkladı. Şimşek, ''Çözüm süreciyle birlikte yatırımların önü açılmıştır. En çok bunu birebir hisseden Batman'dır. Bölge illeri arasında çok ciddi rağbet var ilgi var biz de bu ilginin istihdama dönüşmesini yatırımlara dönüşmesi, ihracaata dönüşmesi için çalışıyoruz'' dedi.

İki bakan daha sonra Batman'da 50 kişinin istihdam edildiği çağrı merkezini açtı. Bakan Yıldırm burada yaptığı konuşmada da, artık ölümlerin yaşanmadığını vatandaştan çözüm sürecine sahip çıkmalarını istedi.


  http://www.radikal.com.tr/1143441114344113

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  isim terörü-2 - atom_karınca

  obama köprüsü, bush üniversitesi , reagan üniveristesi, teacher hastanesi hatta hitler, saddam üniversitesi duyan varmı ben googladım böyle şeyler yok peki bizdeki bu sevda! nedir . adnan menderes ün. süleymen demirel üni. bülent ecevit, necmettin erbakan, abdullah gül, recep tayyip erdoğan üniversiteleri, sütçü imam, iskilipli atıf hoca hastanesi bunların çoğunun siyasi güç gösterisi somut olarak varlığını kanıtlama durumları olduğu ortada farklı birkaç istisna isim ise ağza bi parmak bal hesabı. en azından gelin bu üniversitelerin adlarını GÜL, ERDOĞAN, DEMİREL, ECEVİT MENDERES üniversiteleri yapalım yalnızca SOYİSİM le anılsın ve hem estetik olarakda daha bir üniversite adına dönüşsünler -içlerinin çoğu boş olmasına rağmen- fakat buda olmaz bir ülkede gece 2 de 3 de davul çalma olayını bitirmeyen bir iradenin bunları yapacağını düşünmek deli saçması olurdu yinede konuya uzak radikal okuyucuları düşünsün yeter

  isim terörü-1 - atom_karınca

  bu isim olayı ülkede cılkından çıktı . hayırsever ! adam adına okul yaptırıyor eşinin babasının adına okul yaptırıyor hemde ad ve soyad ile muhterem yalnız soyadı olsun demiyor isminide koydurtuyor parayı ben verdim diyor yani bu vatandaş köpeğinin adına okul vb. şey yaptırabilir kimsenin ruhu bile duymaz . bunun yerine kardeşim sen hayırseverlik yapacaksan yaparsın ve yapılan yerde girişte bir bölüm yaptıran kişiyi tanıtan anlatan resim, doküman vb. hatta büst belki bir mesaj defteri bırakarak hayırsever kişinin hatırası yaşatılır ama ben amacın üzüm yemek olduğuna inanmıyorum. hiç değilse devlet ! bu yerlere isim verilirken yalnızca SOYİSİM şartı koyabilir tabii ortada bunu yapacak böyle bir yapı varmı o ayrı !

  Kürdün degeri - Ari Zerdüst

  Kürtlerin degerlerini kulanarak oy hesabi yaptigi kesin.Fakat Kürtler eski kürt olmadiklarini unutmus olacak.Bunun icin kanip oy verecek Kürt o cografyada kaldigini düsünmüyorum.Yinede paramizla yapildigi icin kabulumuzdur. Secimlerde "ben yaptim" derse sasmayin.Sayet derse demeki merhum Serefettin Elci icin degil kendisi icin yapmis demektir.Bunu böyle kulanmasinada Kürtler izin vermez bu da biline.

  OY İÇİN YAPILIYOR - pispor

  yoksa ben başbakanın şerafettin elçiyi sevdiğini saygı duyduğu için bu ismi koyduğuna asla inanmam

  her yol var - No_Pasaran

  3. köprüye Yavuz Sultan Selim ismi sonrasında Şırnak havalimanına verilen Şerafettin Elçi ismi... Kimi yerde kürtçü - kimi yerde türkçü, kimi yerde sünni kimi yerde 4 - 4'lük alevi... herşeyi olmaya çalışıp da hiçbir şey olamayan bir "başbakan"

  yetmez ama evet - gundi ghandi

  Kürtçe yer adlarının iadesi ve Kürtlerin sempatiyle bakmadığı bütün kurum adlarının değişmesi gerekiyor. Örneğin Ziya Gökalp, ismet İnönü, Atatürk gibi isimler kaldırılıp Selahaddin Eyyubi, feqiye teyran, ahmed-i Xani vs. isimler verilebilir.

  yönteme dikkat... - drozer

  Tamam, havaalanına verilen isim uygun olabilir. Ama yöntemi gözden kaçırmamak lazım. Heryerin, herşeyin adını başbakan koyuyor, zaten herşeye o karar veriyor. Mesela, havalaanının adını Şırnaklılar koysaydı, daha iyi olmaz mıydı? Belki aynı isim olurdu ama, yöntem çok daha iyi olurdu. Aynı şey, barajlar, viyadükler vs. için de geçerli.