Serap Eser'in katillerinin müebbet cezası onandı

Serap Eser'in katillerinin müebbet cezası onandı
Serap Eser'in katillerinin müebbet cezası onandı
İETT otobüsüne yapılan molotoflu saldırıda yaşamını yitiren Serap Eser'in ölümüyle ilgili davada sanıklara verilen müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

Küçükçekmece'de, 8 Kasım 2009'da, Söğütlüçeşme-Zeytinburnu seferini yapan İETT otobüsüne düzenlenen molotoflu saldırıda hayatını kaybeden 17 yaşındaki Serap Eser’in katillerine verilen müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi yargılama sonucu sanıklardan Salman Akpınar'a 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl 8 ay, Hamit Aksan'a da 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıl 8 ay hapis cezası vermişti.

Dosyanın gönderildiği Yargıtay 9. Ceza Dairesi mahkemenin kararını inceledi. Daire verilen cezanın yerinde olduğunu belirterek kararı onadı. Onama gerekçesinde, "Kovuşturma sonuçlarına uygun şekilde suç vasfı tayin edilmiş, savunmaları inandırıcı gerekçelerle reddedilmiş ve kasten öldürme ve patlayıcı madde bulundurma suçlarının sübutu kabul edilmiş, incelenen dosya kapsamına göre verilen hükümlerde bir isabetsizlik görülmemiş olduğundan sanıklar ve müdafiinin yerinde görülmeyen temyiz itirazının reddiyle hükümlerin onanmasına." denildi.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi sadece sanık Akpınar'a terör örgütünün propagandasını yapma suçundan verilen 1 yıllık hapis cezasını bozdu.


  http://www.radikal.com.tr/113467111346715

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  azmettirenler? - şoreş haki

  eylemi organize edenler? Mit ya da diğerleri? Onlar neden ceza almadı? Bir kaç kişinin salaklığı ile bu olayın üstünü örtemezsiniz!

  Adaletin tartısı şaşmış. - Kara Budun

  Roboski'de çoğu çocuk 34 köylüyü F16'larla bombaladılar. F16 nerde, molotof nerde? Serap'ın katillerine müebbet, Roboski'nin katillerine ödül. Elbette Serap'ın ölümüne sevinip, katillerini savunacak değilim. Ama bu mudur adaletiniz? Buram buram faşizm kokuyor her bir zerreniz.

  serapin asil katilleri... - yeni yol

  serap ´in asil katilleri malasef disarida. Bu vb. olaylari MIT´in yaptigi biliniyor. yargilanlar ve ceza alanlarin masum olduguna inaniyorum.

  ... - r11

  Ruhun şad olsun serap..seni bu dünyadan koparan canilere hangi ceza verilse azdır...o gözü dönmüş vahşi , karanlık insanımsıları ve mensubu oldukları aşağılık terör örgütünü insanlık tarihi nefret ve ibretle hatırlayacak!Bu cani terör örgütüyle pazarlık yaparak sarmaşdolaş olan sahtekarları da bu millet unutmayacak!

  ULUDERE - Secret Garden

  uludere katillerinin cezasi ne oldu? minibuste 11 korucuyu oldurup sonra yakan ve sonrada pkk yapti diye tiyatro yapanlar ceza aldimi? bu adalet sistemi bitmistir.bunlardan adalet madalet beklenmez.