Serbest bırakılan 16 işçi Ankara'da

Serbest bırakılan 16 işçi Ankara'da
Serbest bırakılan 16 işçi Ankara'da
Irak'ta serbest bırakılan 16 Türk işçisini taşıyan "ANA" uçağı Esenboğa Havalimanı'na indi. İşçilerin aileleriyle buluşmaları sırasında duygusal anlar yaşandı.

RADİKAL- Irak'ta 28 gün alıkonulduktan sonra serbest bırakılan 16 Türk işçiyi taşıyan özel uçak "ANA" Ankara 'ya geldi. Uçağı, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve diğer yetkililer karşıladı. Uçağın geldiği sıralarda İşçilerin yakınları, gözyaşlarına boğuldu.

Annesinin kucağında bulunan Ayşe Melek Uzun isimli çocuğun babasını taşıyan uçağı görünce 'baba' diye haykırması duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.Ayşe Melek, babası Mehmet Uzun'a gözyaşları içerisinde sarıldı. İşçiler daha sonra otobüslerle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na götürüldü. İşçilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edileceği öğrenildi.Erdoğan'dan serbest bırakılan işçilerin ailelerine 'gözümüz aydın' telefonu


'GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR AN'

Akdoğan, havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada, Devletin ilgili bütün birimlerinin gereken her türlü çalışmayı yaptığını belitti. Yürütülen çalışmalar neticesinde daha önce 2 işçinin serbest bırakıldığını dile getiren Akdoğan, "Şimdi geride kalan 16 işçimize, vatandaşımıza kavuşmuş olduk. Milletimizin gözü aydın. Görüyorsunuz aileleri ile buluştular, kucaklaştılar, gerçekten çok güzel bir an" dedi.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İŞÇİLERİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ta 28 gün alıkonulduktan sonra serbest bırakılan 16 Türk işçiyi ve yakınlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. İşçiler ve aileleriyle yakından ilgilenen Erdoğan, misafirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilere ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek, işçilerin sağ salim dönmesinde emeği geçen kurumlara teşekkür etti. Görüşmenin ardından bazı işçiler ve yakınları, Cumhurbaşkanlığı'na ait otobüslerle konaklayacakları otellere, diğerleri ise uçak ve otobüslerle memleketlerine gönderildi.

DHA-AA)