Serdar, Kadıköy'deki gaz yüzünden mi öldü?

Serdar, Kadıköy'deki gaz yüzünden mi öldü?
Serdar, Kadıköy'deki gaz yüzünden mi öldü?
Serdar Kadakal isimli vatandaşın Kadıköy'de yoğun gaza maruz kaldığı için kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği iddia edildi.

Radikal.com.tr / DHA - Kadıköy’de eylemlerde yer almayan ancak buna rağmen yoğun polis gazı solumak zorunda kalan Serdar Kadakal'ın (37) dün gece bu nedenle kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiği iddia edildi. Gece 23.09’da işyerinde çalışırken kalp krizi geçiren Kadakal, arkadaşları tarafından Kadıköy Şifa Hastanesi’ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Kadıköy’ün ünlü konser mekânlarından Shaft Bar’ın Tonmaister’i olan Kadakal’ın hem evi hem de işyeri polisin yoğun gaz kullandığı bölgede yer alıyordu. Kalp yetmezliği nedeniyle 1996'dan bu yana kalp pili taşıyan Kadakal, sürekli gaz solumaktan şikâyetlerini arkadaşlarına söylüyordu.

Serdar Kadakal’ın arkadaşı müzisyen H.Ç.'nin Oda TV'ye yaptığı açıklamada Kadakal’ın ölümü ile ilgili olarak şunlar belirtildi:

“Serdar 3 gündür yoğun gaza maruz kalıyordu. İşyerinin bulunduğu sokak ve evinin bulunduğu sokağa polis sürekli gaz bombası atıyordu. Serdar’ın kalp rahatsızlığı vardı. Hepimize sürekli ‘ölüyorum galiba çok kötüyüm’ diyordu. Öyle ki 'istersen eşini de al bir süre bizde kalın' dedim. Bütün arkadaşlara gazdan rahatsızlığını anlatıyordu. Eylemlere katılan bir insan olmadığı halde sonunda işyerinde yığılıp kaldı. Serdar’ın hayatında sadece 3 şey vardı. Eşi, işi ve motoru. Ölümü hak etmemişti.”

Kadakal’ın hayatını kaybetmesinin ardından hastanede incelemede bulunan İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç ise, alınacak kan örneklerinin inceleneceğini ve kayıtlara 'şüpheli ölüm' olarak geçtiği için otopsi yapılacağını belirtti.

POLİSTEN YALANLAMA
Kadakal'ın Kadıköy'de atılan gazdan etkilenerek kriz geçirdiğinin öne sürülmesi üzerine ‘biber gazı’ndan etkilendiği iddiası emniyet yetkililerince yalanlandı. Açıklamada olay günü bölgede biber gazı kullanılmadığı belirtildi. Polis açıklamasında ayrıca Kadakal’ın eylemlere hiç katılmadığı belirtildi.