Serdar, Kadıköy'deki gaz yüzünden mi öldü?

Serdar, Kadıköy'deki gaz yüzünden mi öldü?
Serdar, Kadıköy'deki gaz yüzünden mi öldü?
Serdar Kadakal isimli vatandaşın Kadıköy'de yoğun gaza maruz kaldığı için kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği iddia edildi.

Radikal.com.tr / DHA - Kadıköy’de eylemlerde yer almayan ancak buna rağmen yoğun polis gazı solumak zorunda kalan Serdar Kadakal'ın (37) dün gece bu nedenle kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiği iddia edildi. Gece 23.09’da işyerinde çalışırken kalp krizi geçiren Kadakal, arkadaşları tarafından Kadıköy Şifa Hastanesi’ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Kadıköy’ün ünlü konser mekânlarından Shaft Bar’ın Tonmaister’i olan Kadakal’ın hem evi hem de işyeri polisin yoğun gaz kullandığı bölgede yer alıyordu. Kalp yetmezliği nedeniyle 1996'dan bu yana kalp pili taşıyan Kadakal, sürekli gaz solumaktan şikâyetlerini arkadaşlarına söylüyordu.

Serdar Kadakal’ın arkadaşı müzisyen H.Ç.'nin Oda TV'ye yaptığı açıklamada Kadakal’ın ölümü ile ilgili olarak şunlar belirtildi:

“Serdar 3 gündür yoğun gaza maruz kalıyordu. İşyerinin bulunduğu sokak ve evinin bulunduğu sokağa polis sürekli gaz bombası atıyordu. Serdar’ın kalp rahatsızlığı vardı. Hepimize sürekli ‘ölüyorum galiba çok kötüyüm’ diyordu. Öyle ki 'istersen eşini de al bir süre bizde kalın' dedim. Bütün arkadaşlara gazdan rahatsızlığını anlatıyordu. Eylemlere katılan bir insan olmadığı halde sonunda işyerinde yığılıp kaldı. Serdar’ın hayatında sadece 3 şey vardı. Eşi, işi ve motoru. Ölümü hak etmemişti.”

Kadakal’ın hayatını kaybetmesinin ardından hastanede incelemede bulunan İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç ise, alınacak kan örneklerinin inceleneceğini ve kayıtlara 'şüpheli ölüm' olarak geçtiği için otopsi yapılacağını belirtti.

POLİSTEN YALANLAMA
Kadakal'ın Kadıköy'de atılan gazdan etkilenerek kriz geçirdiğinin öne sürülmesi üzerine ‘biber gazı’ndan etkilendiği iddiası emniyet yetkililerince yalanlandı. Açıklamada olay günü bölgede biber gazı kullanılmadığı belirtildi. Polis açıklamasında ayrıca Kadakal’ın eylemlere hiç katılmadığı belirtildi.


  http://www.radikal.com.tr/115077511507753

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devlet gorevlileri bosa aciklama yapmasin. - kujo84

  Artik kimse devlet gorevlilerinin aciklamalarina inanmiyor (pesin hukumluler haric).

  Biber gazı oyuncak değil. - Su Cemre Sim

  Toplumsal olaylarda,sivil toplum hareketlerinde önce şu sorular sorulmalı:Neden gerçek mermi kullanılmaz?Neden kimyasal silah kullanılmaz?Neden balta,nacak,satır kullanılmaz?Neden top tüfek ,tank,roket ,ağır,hafif silah kullanılmaz?Sivil toplum hareketleri,gösteri,sivil itaatsizlik demokrasinin olmazsa olmazıdır.Evrensel hukuk açısından hukuka uygundur.Ve de göstericilerin zarar görmemesi için yukarıda saydığım silahlar kullanılmaz,kullanılamaz.Adamı öldürmek istiyorsan gerçek mermi kullan.Öldürmeyeceksen de kullandığın dağıtma metotları insanların yaşamalarına son vermesin,insanların sağlıklarını tehlikeye atmasın. Biber gazını kullananlar Türk Tabipler Birliği'nin uyarılarına kulak vermiyor.Göstericilerden çok,biber gazı atılan yerlerde oturan insanlar büyük tehdit altında.Hastalar,yaşlılar,bebekler biber gazına dayanamaz. Biber gazı atılan bölgelerde hastanelere,evlere baksınlar ölenleri saysınlar,kesinlikle yüzlerce insan ölmüş olabilir.Bir kalp hastasına doktor;''Yüksek öksürme''der.Çok öksürme anevrizmanızı patlatabilir..Biber gazı yiyenler bilir,kaç bin kez öksürmüşlerdir.Rize'de Lokman hoca biber gazından öldü.Biber gazı ölmeyecek insanları öldürür.Bu kadar ilkel ve zararlı silahı kullananalar çok büyük suç işliyor,çok büyük acılara neden oluyorlar.Emin olun çözüm değil,iş çığırından çıkıyor.Şiddetle bir yere varılmadığını Türk yöneticilerin çok iyi bilmesi gerekir.Bıçak kemiğe dayandı mı halk hiçbir şeyden korkmaz.

  SINIRSIZ CEHALET - sarkis232

  Polise bu sinirsiz gaz kullanma yetkisini kim verdi acaba? Basbakan cikip ben verdim derse sasmayin! Butun ulkeyi zehirlediler, 5-6 genci oldurduler, butun bunlardan hic ders almamislar demek ki! Peki bunlar yarin bir cocuk hastanesi veya yaslilar evi yakinlarinda bu cehaleti yapmaya devam eder de toplu olumlere yol acarlarsa ne olacak? Bu canavarliga "DUR" demek gerekiyor! Bakalim nasil...