Şereflikoçhisar'da HDP tabelası indirildi

Şereflikoçhisar'da HDP tabelası indirildi
Şereflikoçhisar'da HDP tabelası indirildi
Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Ülkü Ocakları tarafından, 'Şehide Saygı, Teröre Lanet' yürüyüşünde HDP binasının camları kırılıp, tabelası söküldü, pencereye Türk bayrağı asıldı.

RADİKAL - Tuzgölü Meydanı önünde başlayan yürüyüş, Karakol Amirliği bürosunun önünden geçilerek jandarmanın önünde sonlandırıldı. Karakol Amirliği bürosunun önünde durularak şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. HDP binasının önünden geçerken tüm güvenlik önlemlerine rağmen yürüyüşe katılanlar, taş atarak camları kırdılar. Binaya çıkan iki kişi tarafından HDP tabelası söküldü, Türk bayrağı asıldı. Yere atılan tabela ise gruptakiler tarafından parçalandı. Daha sonra yürüyüşe devam edildi.

Yürüyüş sırasında, "İmralı basılsın Apo asılsın", "Hepimiz polisiz, hepimiz askeriz", "Ne Mutlu Türküm diyene", "Her Türk asker doğar" gibi sloganlar atıldı. Jandarmanın önüne kadar yapılan yürüyüş, burada yapılan duanın ardından sonlandırıldı. Dün akşam ayrıca doğu bölgelerinden gelenlere ait olduğu öne sürülen Tuzgölü Derneği'nin de camları kırıldı. (Zeynep GÖRGÜLÜ/ŞEREFLİKOÇHİSAR/DHA)

Alanya'da HDP ilçe binası ateşe verildi

HDP heyeti Cizre yolunda durduruldu

Kılıçdaroğlu'ndan Demirtaş'a telefon!

Manavgat'ta HDP paylaşımı kavgası: 1 ölü, 2 yaralı

Üniversitede ateş açan 'Zülfikar'lı Ulusoy HDP önünde sakinleştirdi


  http://www.radikal.com.tr/143097814309781

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bunlar ülkeyi bölüp Lübnan'a çevirecekler. - hamzaakyol

  AKP'liler HDP'lilere ve kürtlere saldırarak, onların da silahlanmasını ve pkk saflarında savaşmalarını sağlayacak. böylece pkklılar daha fazla asker ve polis şehit edebilecekler. pkk daha fazla güçleneceği için daha fazla kürt pkkya destek verecek. böylece pkk, daha fazla asker ve polis şehit edeceği için, doğuya bir süre sonra asker ve polis de gidemeyecek. pkk da doğuda kendi devletini kurabilecek. Doğu da bunlar olurken parti devletinde parti istediğini yapacak. muhalif olan insanlar eskiden cumhurbaşkanına hakaretten içeri atılıyordu, mahkemelere bile gerek kalmayacak. sokaklarda kimin öldürdüğü belli olmayan cesetler olacak. partinin adamları istedikleri herşeyi yapacaklar, partiye muhalif olanların başına neler geleceğini Allah bilecek. Tayyip yine sarayda yaşayacak. tayyibin yalaka sayısı daha da artacak. insanların hayatı, namusu, malı mülkü, akp'nin vicdanına kalacak. ülkede tam bir ortam kanunu olduğu için ekonomi gittikçe kötüye gidecek. yatırımlar duracak. işsizlik artacak. herkes daha kötü yaşayacak. başka partililerden vazgeçtim, AKP'liler size sesleniyorum! Eğer böyle bir ülkede yaşamak istiyorsanız saldırılara destek verin. belki canınızın istediğini yapacaksınız ancak yine de insan gibi yaşayamayacaksınız. hiçkimse böyle bir ülkede insan gibi yaşayamaz. tercih sizin.