'Şerefsizlik etti vurdum' demiş

Almanya'nın Wiesbaden kentinde bir Almanla nişanlanan kız kardeşini geçen pazartesi tabancayla vurarak öldüren Ali Karabey, dün polise giderek teslim oldu.

BERLİN - Almanya'nın Wiesbaden kentinde bir Almanla nişanlanan kız kardeşini geçen pazartesi tabancayla vurarak öldüren Ali Karabey, dün polise giderek teslim oldu. Wiesbaden Savcılığı'ndan yapılan açıklamada suçunu itiraf eden Karabey'in kız kardeşini 'şerefsizlikle' itham ettiği belirtildi.
28 yaşında bir Alman'la birlikte olan ve evlilik hazırlığı yapan 20 yaşındaki Gönül Karabey, Muş'tan Almanya'ya göçen ailesinin tepkisine rağmen planlarından vazgeçmedi. Çıkan tartışmalar sonucunda genç kız baba evini terk ederek, geçen hafta nişanlısının annesine ait hobi bahçesindeki kulübeye taşındı. Ailenin en büyük çocuğu olan 24 yaşındaki Ali Karabey, geçen pazartesi kız kardeşinin izini bularak bahçeye geldi. Kardeşini geri dönmeye ikna edemeyen Karabey, altı el ateş açtı. Silah sesleri üzerine kulübeye giren Alman nişanlı genç kızı kanlar içinde buldu.
Beş yılda 45 cinayet
Bu arada, Hessen Eyaleti Sosyal İşler Bakanı Silke Lautenschlaeger ve Federal Meclis milletvekili Krista Köhler, töre cinayetlerinin faillerini hoşgörü gösterilmemesini istedi Lautenschlaeger, Almanya'da 1999 ve 2004 yılları arasında 45 töre cinayeti işlendiğini vurgulayarak, "Sözde şeref uğruna işlenen cinayetlere hoşgörü gösterilmemeli" dedi. Köhler de, bu tür cinayetlerde hafifletici sebep gösterilmemesi için yeni bir yasa çıkarılması için girişimlerde bulunacağını açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7492667492660

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.