Sergen Yalçın imamı otobüsten indirdi

Sergen Yalçın imamı otobüsten indirdi
Sergen Yalçın imamı otobüsten indirdi

Sergen Yalçın ve emekli imam Seyit Ahmet Koçyiğit (arkasında)

Gaziantepspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, isim babası olduğunu söyleyerek takım otobüsüne binmek isteyen emekli imamı otobüsten indirdi.

Ziraat Türkiye Kupası 4. tur maçında İnegölspor, Gaziantepspor'u 3-2 yenerek kupadan eledi. Maçın ardından oldukça gergin olan Gaziantepspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, isim babası olduğunu söyleyen emekli bir imamla ilginç bir diyalog yaşadı.

İnegöl İlçe Stadı dışında Sergen'in çıkmasını bekleyen emekli imam Seyit Ahmet Koçyiğit, Sergen'in ismini kendisinin koyduğunu ve kulağına ezan okuduğunu söyleyerek ünlü teknik adamla görüşmek istedi. Sergen ise moralinin bozuk olduğunu belirterek yaşlı adamı uzaklaştırdı. Sergen'in ardından otobüse binmek isteyen Koçyiğit, Sergen tarafından otobüsten indirildi.

Bunun üzerine ünlü teknik adama tepki gösteren Seyit Ahmet Koçyiğit, "Babama selam götürürüm, kafam yerimde değil diyor. Kulağına ezanı ben okudum. Ahmet hoca derlerdi bana. Anne babası bilir. Sergen 14 yaşındaydı beni götürdüler. O zaman en son gördüm. Doğduğunda ben oradaydım. Sergen ismini ben koydum. Babasıyla birlikte top oynuyorduk. Konuşmuyor işte neden konuşmuyorsa. Gaziantepspor'u ben yendim ve kupadan eledim sanki. Babası iyi tanır, ailesi iyi tanır beni. Hatta geçen sene bir akşam kaldım. Kafam yerinde değil diyor, in aşağı diyor. Ben İnegöllü değilim dedim 'yendiler bizi' demesin diye. Ama dinlemedi." dedi.


  http://www.radikal.com.tr/116460611646066

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İmam Şimdi Sırası mı? - karacadaglı

  Adam yenilmiş imanı gevremiş imam babalık peşinde sırasımı şimdi.Git babasını alda gel.....

  Üflediysen üfledin , tam yenilgiden sonra olmaz ki ama . - korel dolunay

  İmamın doğru söylediği belli , üflemiş , ama imam çok yanlış zamanda gelmiş Sergenin yanına . Sanki kızdırmak ister gibi , '' bak ben sana üfledim , İnegöl de senin takıma üfledi '' . Gerek yok böyle şeylere , çok ayıp. :))

  Her Yaşın Psikolojisi. - Clear

  İnsanların kişisel halet-i ruhiyyesine ilaveten,her yaşın bir psikolojisi vardır.Özellikle emekli ve yaşlı kişiler,"ufak da olsa" katkısı olduğu kişilerin belli düzeye gelmesine sevinir,onur duyar ve onlardan güzel sözler beklerler.Bu,bazı HÜSN-Ü KURUNTUSU OLANLARIN GOCUNUP DA İFADE ETTİĞİ GİBİ,kişiler üzerinde HAK İDDİA ETMEK YA DA ZİMMET ÇIKARTMAK demek değildir.Onlarla iftihar etmektir.Aradaki farkı anlayabilmek ancak amiyane tabirle "yontulmuş olmakla" yani kütük ya da hödük kalmamakla mümkündür.Gençlerin ve erişkinlerin bunu anlayabilmeleri mümkün olmasa da(zira ancak o yaşa gelince anlayabileceklerdir) saygılı olmaları gerekir.İşte,toplumda "sevgi" kadar "saygı" nın da değerli ve elzem oluşu buradan gelir.Bu tür pozisyonları açıklayan çok özdeyişimiz vardır ama kırıcı olmamak için burada yazmayacağım.Söyleyebileceğim tek söz "Koskoca Sergen,kendisine ve büyüklüğüne yakışanı yapacağına,öfkesine hakim olamayıp büyük ayıp etmiş".Umarım o koskoca Sergen,bundan sonra daha nazik ve dikkatli olur.Böylece benim de kendisine olan sevgim ve takdir hislerim azalmaz.

  koymaz olaydım - denizlerinefendisi

  İsim babalığı da ne demek? Senin şapkanı ben dikmiştim; şapka babalığı. İlk kunduranı ben yapmıştım; kundura babalığı. Senin ilk başbakanındım. Senin polisindim. Geç bunları anam babam geç. Geç bunları bir kalem. Yahu Sergen’le ne konuşacaksın, “Bak ismini nasıl koymuşum, memnun musun, memnun değilsen yeniden kulağına okuyayım” mı diyeceksin. Yani Sergen sana ‘aferin’ dese ne olacak. Git de başkaları sana gelsin. Sen başkalarına ‘aferin’ de. Kim bilir nasıl yalvardın görüştürmeleri için. Sonra zoraki otobüse bindin. Seni yine zorla otobüsten indirdiler. İnerken “Yahu onun ismini ben koydum. Ne zorluklarla koydum. Bırakın beni. Vefasızlar, vicdansızlar” mı dedin?

  TOP OYNAYAN - HARAYDIN

  Top oynayan imam olacağına topçu olsaydın binerdin be dayı, ya da topçuları yanına çeken imam olsaydın da topçuların peşinde koşacağına onlar senin peşinde koşsaydı.

  ikisi de sorunlu - Dedemkorkut

  Adama, "ismini ben koydum" diye peşinden gidip bunu hatırlatmaya çalışmak anlamsızdır. Biraz da ben merkezli bir tavırdır. Yani bir çeşit bencilliktir. Sergen yanlış yapmış ama imamın da konuşmak için üstelememesi, Sergen'in ilk tepkisinden sonra peşini bırakması lazımdı.Ben senin öğretmenindim; öğrettim, ben senin imamındım; sana namaz kıldırdım gibi sözlerle insanlara yakınlaşmak istemeyi normal görmüyorum. Görevindi yaptın kardeşim. Devlet sana zaten bu işleri yapsın diye maaş ödüyordu. Bu görevleri bedavaya mı yaptın. Ancak ne olursa olsun Sergen, nezaketini bozmamalı, imama bir kaç iyi söz söylemeliydi.