Serhat öldü, Kıraç çağ atladı

Kıraç beldesi, beş yaşındaki Serhat Karabıçak'ın kuduzdan ölümünden bir hafta sonra 'çağ atladı'. Küçükçekmece'ye bağlı beldenin sokaklarındabaşıboş köpekler toplanıyor, aşılanıyor. Belediye Başkanı Hamit Öncü...

İSTANBUL - Kıraç beldesi, beş yaşındaki Serhat Karabıçak'ın kuduzdan ölümünden bir hafta sonra 'çağ atladı'. Küçükçekmece'ye bağlı beldenin sokaklarında başıboş köpekler toplanıyor, aşılanıyor. Belediye Başkanı Hamit Öncü, "Büyükşehir Belediyesi köpek toplama ekibi verdi, kuduz aşısı gönderdi. Hayvan hakları dernekleri de toplamada yardımcı oluyor. Kıraç, eskisinden daha kontrollü ancak üzücü bir olayla oldu bu durum" diye konuştu.
Sefer Karabıçak içinse tek çocuğunun ölümünün acısı hâlâ çok taze. Olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirten acılı baba kararlı: "Bu işin sorumluları belli, Türk adaleti bulacaktır mutlaka."
Serhat'ı yüzünden köpek ısırdıktan sonra Büyükçekmece Devlet, Haseki ve Cerrahpaşa hastanelerine götüren Karabıçak ailesi, çocuklarına sonradan bu tür ısırıklarda mutlaka uygulanması gerektiğini öğrendikleri bağışıklık güçlendiriçi serumun yapılmadığını söylemişti. İl Sağlık Müdürlüğü'nün başlattığı soruşturma sürüyor. Olayla ilgili Sağlık Bakanlığı da soruşturma yürütüyor.